Skocz do zawartości
Nerwica.com

Flashbacki NIE DOTYCZACE traumy, ma ktos?


Rekomendowane odpowiedzi

Pisze zwlaszcza do osob z PTSD i innymi zaburzeniami zwiazanymi z trauma, ale nie tylko 🙂

 

Doswiadczacie czasem flashbackow lub natretnych, pojwiajach sie z nikad, nagle wspomnien z przeszlosci, ktore nie dotycza traumy, ale wywoluja bardzo negatywne uczucia? 

 

Ja mam tak, ze potrafi mi sie nagle przypomniec jakis moment ze studiow, zupelnie wyciety z kontekstu, gdzie wiem, ze zdarzenie bylo neutralne, nie doswiadczylam wtedy zadnej traumy ani nic, albi bylo wrecz pozytywne np. nagle pojawia mi sie przed oczami scena jak z mama grzyby zbieralam albo bylam na ognisku z przyjaciolmi. 

Te wspomnienia ZAWSZE wywoluja u  mnie silne, negatywne emocje, z reguly smutku, frustracji, gniewu, odczuwam momentalnie po ich pojaiweniu sir sciskanie w dolku i czasem mam pozniej kilka godzib lub caly dzien zepsuty....

 

Flashbacki pojawiaja sie nagle, najczesciej rano po przebudzeniu sie, jak jestem sama w domu, czasem w towarzystwie innych osob. 

 

Dotycza okresy mojego zycia od dziecinstwa do studiow tak mniej wiecej. Zwiazane sa ze zdarzeniami, ktore byly neutralne lun nawet pozytywne alr mimo to, przy icj pojawianiu sir doswiadczam zawsze negatywnych emocji. 

 

Dodam, ze flaszow zwiazantcg z trauma doswiadczam obecnie bardzo rzadko, kiedys byly  czeste ale z wiekiem ustapily na rzecz twgo co opisuje tutaj. Jesy to tak samo irytyujace tylko wzbudza troche inne emocje, bo zamaisy silnego gniewu i strachu, takoego uczucia "zaszczucia", pojawoaja sie bardziej "depresyjne" emocje. 

 

Jest to dla mnie na tyle uciazliwe, ze ze strachy przed tym staram sje nie.tworzyc nowych wspomnien, staram sjr na biezaco zapominac o tym czego doswiadczam na co dzien, robie tak od lat. Czasem sie udaje, czasem nie , ale strasznie boje sie zapamietywac, nawey pozytywne chwile zebt potem mnie nie gnebily.....

 

Doswiadcza ktos czegos podobnego? Jak sobie radzicie z tym?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×