Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fobia, lęk 😟🥺🥺


anusiak0409

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziecka zmagam się z lękiem przed wymiotowaniem, to jest ze mną wszędzie ja o niczym innym nie myślę tylko o tym że zaraz mogę zwymiotować, jak jadę samochodem, jak jadę autobusem, boję się wyjść z domu, z dzieckiem na spacer, boję się również tego jak ktos wymiotuje, zatykam uszy żeby tylko nie słyszeć. Z nerwów aż obgryzam paznokcie i czasami aż wyrywam włosy z głowy🥺. 6 lat temu urodziłam córeczkę, ciążę zaniosłam dobrze, tylko męczyły mnie poranne mdłości, ale dałam radę. Wtedy nie było to aż tak bardzo nasilone jak teraz. Lecz teraz obecnie jestem w 8 tygodniu ciąży i przechodzę ja źle, jest mi nie dobrze bardzo mało jem, a powinnam się dobrze odżywiać tym bardziej że na ostatnich badaniach wyszła mi anemia, boję się że szkodzę mojemu maluszkowi, bardzo chciałam tego dzieciątka, ponieważ spotkałam bardzo fajnego faceta, który mnie bardzo kocha i szanuję i zaakceptował moją córeczkę. (W poprzednim związku przeszłam bardzo dużo, nie szanował, wyzywał, dochodziło do rękoczynów, dużo jest jeszcze do opowiedzenia.) Tak wiem pewnie ktoś pomyśli po co zachodziłas w ciążę skoro w niej się wymiotuje, nie pomyślałam wtedy o tym że będę ją gorzej przechodzić niż pierwszą. Partner naciska na ślub, a ja mu tłumaczę że jak minie pierwszy trymestr, a ja się poprostu boję, boję się tego że zwymiotuje ( mówiłam mu o tym że się boję wymiotować ale on do tego podszedł lekceważąco) 🥺😭😭😭 Jest to bardzo uporczywe nie mogę sobie ze sobą poradzić, obwiniam się o to że zaniedbuje córkę ale też maleństwo. O moim problemie wie tylko moja mama i wspiera mnie jak może. Ja nie mogę normalnie funkcjonować, cały czas płacze 😭proszę pomóżcie mi 🥺😭🥺😭🥺 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało, gdybyś zwymiotowała? Nie mówię o sytuacji, kiedy za chwilę masz powiedzieć "tak" przed ołtarzem, ale o zwykłym dniu. Co by się stało, gdybyś właśnie teraz zaczęła wymiotować? Jakie to budzi w Tobie uczucia? Przychodzi jakieś wspomnienie? Myślę, że warto się z tym skonfrontować. Czasem podświadomość zapisuje różne wydarzenia, które ciężko jest odtworzyć, ale mózg (upraszczając) zakodował wyzwalacze, które potem działają w niezrozumiały dla nas sposób. A poza tym nie wiem czy pomoże Ci coś bardziej niż wizyta u specjalisty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×