Skocz do zawartości
Nerwica.com

Terapia małżeńska


elizael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jesteśmy z mężem w chronicznym kryzysie, który się ciągnie i ciągnie. Stoimy w miejscu. Odpala nam przeszłość. Nie potrafimy dojść do porozumienia. Mąż długo sugerował ze powinniśmy pójść na terapię małżeńską i się leczyć. Z mojej strony była odmowa. Bo nie mam na to sił. Przy ostatnim konflikcie wyszłam mu na przeciw. Mówię-  dobrze, pójdziemy. 

Czy ktoś z was ma za sobą terapię małżeńską?

Na czym polega?   Czy każdy terapeuta dla każdej pary czy szukać pod jakimś kątem?

Kogo unikać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, elizael napisał:

Witam. Jesteśmy z mężem w chronicznym kryzysie, który się ciągnie i ciągnie. Stoimy w miejscu. Odpala nam przeszłość. Nie potrafimy dojść do porozumienia. Mąż długo sugerował ze powinniśmy pójść na terapię małżeńską i się leczyć. Z mojej strony była odmowa. Bo nie mam na to sił. Przy ostatnim konflikcie wyszłam mu na przeciw. Mówię-  dobrze, pójdziemy. 

Czy ktoś z was ma za sobą terapię małżeńską?

Na czym polega?   Czy każdy terapeuta dla każdej pary czy szukać pod jakimś kątem?

Kogo unikać?

Nie mam doświadczeń z tego typu terapią ale gratuluję odwagi do podjęcia tego kroku! Jeśli obydwoje jesteście w stanie zauważyć kryzys i wyrażacie chęć aby spróbować z niego razem wyjść to już wg mnie na prawdę bardzo dużo!

Co do samych terapeutów to na pewno trzeba szukać takich, którzy specjalizują się w tego rodzaju terapiach, przeważnie na stronach poradni/ portalach jest zawarta taka informacja przy danym profilu 🙂

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, elizael napisał:

Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłam na razie do dwóch placowek. Terminy 2- 12mies. Resztę kazali sobie poczytac na stronie. Utknęlo mi tylko "chwilowe pogorszenie". Tzn. co mieli na myśli - ostra jatka? 

Ale to terminy komercyjne czy na nfz? 

 

Fakt w przypadku chęci podjęcia terapii małżeńskiej ciężko stwierdzić co oznacza "chwilowe pogorszenie" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×