Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak poradzić sobie z paranoją po doświadczeniach ze stalkingiem?


Obcyk

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat zmagam się z obsesją na punkcie swojej prywatności. Pozbyłam się wszelkich kont na portalach społecznościowych, czuję lęk przy podchodzeniu do okna, kamerki mam pozaklejane nawet w telefonie. Boję się, że każdy wszystko o mnie wie, ma wgląd do moich prywatnych wiadomości, że mnie obgadują i się ze mnie śmieją za plecami. Mieszkam w małym mieście, gdzie każdy ma ze sobą jakieś połączenia i się oczywiście interesują cudzymi sprawami. W zeszłym roku na jednym anonimowym portalu, pewna osoba, z którą miałam zwadę dostała obsesji na moim punkcie, ubzdurała sobie dziwne rzeczy na mój temat i zaczęła wchodzić tam tylko w celu monitorowania mojej aktywności - robiła screeny każdej mojej wypowiedzi, pisała, że mnie zniszczy itd. To trwa rok. Teraz dostałam wiadomość, że dzięki mojej ''koleżance'' ma dostęp do mojego fb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2020 o 17:54, ehempatia napisał:

Czy ta sprawa została gdzieś zgłoszona?

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie rozmowa z terapeutą. 

 

Nawiasem, spytam (ale jeśli jakkolwiek wychodzi to poza strefę Twojego komfortu to przepraszam i nie odpowiadaj 🙂) - jakie są motywy tejże osoby? 

Nie znam jej motywów. Ja się tylko broniłam, bo to ja byłam prowokowana i atakowana przez jedną użytkowniczkę, a że widocznie nie miałam do tego prawa, to zostałam uznana za tą złą i się mnie uczepił. Użytkownik ten czuje się jakby strażnikiem Texasu, bo nie pierwszy raz się wtrąca w cudze sprawy, interesuje się prywatnym życiem innych, ciągle szuka haków na innych użytkowników, bo np. ktoś ma dwa konta (co nie jest niezgodne z regulaminem) i chyba raz mi pokazywał profil na fb jednej osoby... Chora osoba. Nie korzysta z tej strony w żaden inny sposób oprócz monitorowania innych użytkowników, ciągle usuwa i zakłada nowe konta, by stalkować i jeszcze ma się za tego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×