Skocz do zawartości
Nerwica.com

Skutek uboczny terapii


Copyfighter

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam na forum po kilku latach. Pisałem mało, ale swego czasu bardzo mi pomogło czytanie wielu historii. Od 2016 roku ukończyłem 3 terapie indywidualne i jedną grupową. Główne tematy to lęk przed odrzuceniem, toksyczna relacja z matką oraz problem ze stawianiem granic. To były  bardzo dobre doświadczenia i pomogły mi zbudować mocno samoświadomość.


Od kilku miesięcy mierze się jednak z nowym wyzwaniem, które mnie bardzo zaskakuje. Trudno mi to opisać, ale postaram się najlepiej jak umiem. Uporanie się z wieloma błędnymi przekonaniami sprawiło, że... straciłem poczucie sensu. Brak mi wewnętrznej motywacji do działania, celu, czegokolwiek co by mnie napędzało jakoś do życia. 
 

Teraz dostrzegłem, że przez lata przekonania w stylu „muszę osiągnąć sukces, aby ludzie mnie lubili” albo „posiadanie rodziny ochroni mnie przed samotnością” strasznie mnie napędzały. W momencie kiedy naprawdę przestałem w nie wierzyć, pojawiła się taka ogromna pustka i myśl, że trochę nie znalazłem w to miejsce żadnej alternatywy? Prosto rzecz ujmując - zlikwidowałem szkodliwy program, ale nie wgrałem żadnego innego.
 

Widzę, że to zaczyna mnie zżerać, bo może nie mam jeszcze myśli samobójczych, to widzę ile razy w tygodniu pojawiają się takie refleksje, którym niedaleko do tego, tj. po co właściwie żyć, nic nie ma sensu etc. 
 

Mierzyliście się z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×