Skocz do zawartości
Nerwica.com

ADD/ADHD dwa pytania


Psychciu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zdiagnozowane adhd, właściwie to jego podtyp.

 

Problemy jakie nadal mam i z którymi nie mogę sobie poradzić po zmianie trybu życia na aktywny fizycznie to: napady wewnętrznego napięcia i frustracji (ale już bez napadów złości) gdy nie mam bodźców w otoczeniu i "odpływanie"/obojętność emocjonalna przy tzw. przebodźcowaniu albo nadmiernej monotonii. Czasem w stanie znudzenia włacza mi się nadpobudliwość, bezcelowe chodzenie po domu czy wychodzenie z niego.

 

Poza tym palę jak wściekły od 20 lat i zapijam się regularnie kawą/mocną herbatą co jest podobno typowe dla adhdowców ze względu na niedobór dopaminy (nikotyna i kofeina/teobromina to stymulanty). Nie mam problemow z lękami ani fobiami (właściwie to nigdy nie miałem), raczej był problem z kontrolą gniewu.

 

Pytania mam dwa. 

 

- Jak farmakologicznie można by się pozbyć tych objawów? Metylofenidat, atomoksetyna czy co by na to pomogło?

 

- Kto w mazowieckiem (poza K. Foryciarz) specjalizuje się w leczeniu adhd u dorosłych? Już sie kilka razy przejechałem na psychiatrach którzy wmawiali mi min. osobowość dyssocjalną, a na dalsze idiotyczne ekperymenty z polskim konowałstwem szkoda i czasu i wydatków bo temat adhd u dorosłych jest u naszych psychiatrów prawie niezauważany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×