Skocz do zawartości
Nerwica.com

To znowu ja


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. Pewnie sporo osób mnie kojarzy i możecie być zdziwieni, że się witam. Chodzi o to, że do mojej schizofrenii (cały czas jestem na lekach) i natręctw (nie leczę ich, bo nie są zbyt uciążliwe), dołączyły zaburzenia lękowe. I od razu mam pytanie. Czy psycholog i psychoterapeuta może postawić diagnozę, czy tylko lekarz? Znam fizjoterapeutę, który jest po odpowiednich kursach i stawia diagnozy równie trafnie, co ortopeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, choć szukałam odpowiedzi w internecie. Mam jednak pytanie o inną rzecz, a mianowicie czy Twoje natręctwa wynikają ze schizofrenii czy cierpisz również na nerwicę natręctw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewa1093 w pewnym sensie te natręctwa wynikają właśnie ze schizofrenii. Już tłumaczę. Otóż w chwilach, kiedy dociera do mnie mało bodźców, mój umysł z automatu przekierowuje się na myślenie natrętne, żeby w ten sposób oddalić od siebie potwora, którego mam w głowie. Umysł ratuje się tym samym od słuchania myśli obcego pochodzenia. Podam przykład.

Idę sobie do sklepu. Idealny moment, żeby potwór mnie dopadł. Dlatego zaczynam "wybierać" spośród drzew takie, które najbardziej mi pasuje (są różne kryteria; zazwyczaj wybieram najbardziej uśrednione drzewa).

 

Jeśli coś z tego jest niejasne, mogę wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, wszystko rozumiem. Zapytałam dlatego, ponieważ cierpię właśnie na nerwicę, a grozi mi również schizofrenia, bo wystąpiła w mojej rodzinie. Również często tak mam, że dociera do mnie mało bodźców i obawiam się, że w przyszłości zachoruję też na schizofrenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×