Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
zabijaka

Melatonina. Jak długo można stosować?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma badań w internecie jak długo można stosować, ciężko też znaleźć opinie ludzi stosujących długo. Podobno jak się bierze długi czas to szyszynka obniża naturalną produkcję melatoniny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja stosuje od początku roku. 10mg przed snem. Na razie nie widzę problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, whiplash napisał:

Ja stosuje od początku roku. 10mg przed snem. Na razie nie widzę problemów. 

Uaaa... Konkretna dawka. Ja słyszałem, że 5mg to max. Próbowałeś spać bez?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też słyszałem że 5mg to niby max. Akurat u mnie 10mg powoduje przyjemny sen 8-9h. Rano wstaje bez problemu a j jeszcze trazodon 150 mg. Więc nie wiem jak to jest. Brałem Te melatonine na czysto że tak napisze i 5mg było spoko do tego szklaneczka melisy i jazda. Teraz wskoczyłem na 10mg bo szybciej i lepiej mi się śpi. Może to zależy od masy człowieka, nie wiem. Jestem zwolennikiem tego że nie do końca co na recepcie to wyznacznik. Próbuj ustal sobie dawkę. Weźmiesz 10 rano będzie zombie to znaczy że nie dla ciebie. Nie mam dużej przygody z tym. Tak jak pisałem. Od początku roku, ale chwale sobie, chciaz już nasennych przerobilem wiele i już nie chce wracać do formy zombie do 12:00 następnego dnia... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja biorę z sertralina, trazodonem i czasami tryptofan dorzucam. Rano na pełnej lecę do roboty 😎 czytałem gdzieś że niby tak nie powinno się mixowac ale powiem ze akurat u mnie sen głęboki się wydłużył prawie dwukrotnie a więc regeneracja organizmu na plus. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 18.02.2020 o 18:42, whiplash napisał:

Ja biorę z sertralina, trazodonem i czasami tryptofan dorzucam. Rano na pełnej lecę do roboty 😎 czytałem gdzieś że niby tak nie powinno się mixowac ale powiem ze akurat u mnie sen głęboki się wydłużył prawie dwukrotnie a więc regeneracja organizmu na plus. 

Konsultowales to z psychiatra wczesniej czy bierzesz bez jego wiedzy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stosuję melatoninę w ilości 1-3 tabletek na noc. Bez skutków ubocznych. Sen jest głębszy i dłuższy - szczególnie pierwsza faza snu. Niestety wciąż się budzę i mam średnio 3 oddzielne sny na noc. W czasie każdej przerwy biorę jedną tabletkę melatoniny i dzięki temu zasypiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.02.2020 o 22:13, zabijaka napisał:

Melatonine i tryptofan biore sam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.02.2020 o 22:13, zabijaka napisał:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi Melatonina nie pomagała w zaśnięciu (w sensie lek). Po niej za to ... budziłem się w środku nocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, whiplash napisał:

Nie obawiasz sie uzaleznienia organizmu? Melatonina to hormon i jak z hormonami syntetycznymi bywa moze powodowac spaddrek produkcji wlasnej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, zabijaka napisał:

Nie obawiasz sie uzaleznienia organizmu? Melatonina to hormon i jak z hormonami syntetycznymi bywa moze powodowac spaddrek produkcji wlasnej

Pierwszy raz stosuje więc nie wiem jak to będzie np za 2 mies. Nie spotkałem się ze stanowiskiem że to może uzależniać, ale też nie czytałem za dużo na ten temat... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dawkach do 1mg nie powinno być problemu ze stosowaniem nawet całe życie ;) a po 40tce to wiele osób świadomie wprowadza taką kurację na stałe. Często już nawet 300-500 mcg działa, bo mniej więcej taka jest ilość naturalnie produkowana przez szyszynkę w nocy. Warto rozważać też długouwalnianą wersję melatoniny, bo zwykła bardzo szybko jest usuwana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi