Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mit niskiej serotoniny wywołujacej depresję


Leonara

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie pojawia się ten temat co jakiś czas, ale ponieważ słyszę o tym w kółko, jak ludzie powtarzają ten mit, chcę dodać to raz jeszcze: niska serotonina w mózgu nie powoduje depresji. Mechanizm powstawania deprechy jest wciąż niepoznany. Antydepresanty wg badań działają tylko na ludzi, którzy wierzą, że one im pomogą. Prawdą jest, że po paru tygodniach leki te COŚ zmieniają, prawdopodobnie jako skutek uboczny chaosu, który wywołują. Ludzie zmianę mogą interpretować jako upragnioną poprawę. Ale jest to tylko jakaś zmiana i mówienie "antydepresant" jest nadużyciem.

Krótszy artykuł, który warto przeczytać: https://psychcentral.com/blog/low-serotonin-levels-dont-cause-depression/

Dłuższy, ale świetnie przygotowany pod względem merytorycznym: https://kellybroganmd.com/depression-serotonin/

 

Zanim zaczniecie bronić "antydepresantów", dodam tylko, że czym dłużej ludzie ich bronią, tym dłużej będą one pozostawać w obiegu, pasąc koncerny mające was w d**ie, kiedy powszechna krytyka tych leków zmusiłaby do szukania lepszej, skuteczniejszej i bezpieczniejszej metody leczenia.

Wiem, że część z Was napisze pewnie, iż w Waszym doświadczeniu tzw. "antydepresanty" pomogły. Niemniej po przeczytaniu tych artykułów sumienie nie dałoby mi spokoju, gdybym nie podesłała tu tych linków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leonara ,

 z takimi Objawieniami to trzeba było pisać 30 lat wcześniej . Teraz to juz po zawodach .tak czy siak jestem "uduoiony" przez antydepresanty  . 

 Psychofarmakologia poszła w tę stronę , a nie inną ( a dróg oczywiście było tysiące ) .

 Ciekawe, najlepiej jakby firmy farmaceutyczne produkowały leki za darmo a pracowali tam sami woluntariusze i,żeby na świecie nie było cierpienia pomyłek i srania przewlekłego .

2 godziny temu, Leonara napisał:

pasąc koncerny mające was w d**ie, kiedy powszechna krytyka tych leków zmusiłaby do szukania lepszej, skuteczniejszej i bezpieczniejszej metody leczenia.

 mój Stary mówi ,że jakby ludzie nie oddawali honorowo krwi , to medycyna już dawno by musiała by wymyśleć sztuczną krew o takich samych właściwościach jak ludzka ,,, z tym ,że ja już bym nie żył 4 razy ( przetaczanie krwi ) .

 " krytyka leków " , hehe , ,Oni w dupie to mają , jak nie chcesz to się nie lecz ,,, cierpienie w sumie uszlachetnia .

Trzymaj się  prosto , w pionie , przypadkiem nie na kanapie w pozycji hozyrontalnej ,,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×