Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zolpidem + Melatonina. Dobre połączenie?


zabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Od dwóch, trzech dni stosuję zolpidem. Pierwszy raz nie zadziałał jak oczekiwałem, drugi raz wydaje mi się, że mnie uspał płytko na kilka godzin. Nie przypominam sobie, żeby miał sny, nie wstałem wypoczęty, ale noc zleciała błyskawicznie i w spokoju. Po melatoninie mam niewyraźne, ale jednak sny. Czy można łączyć jeden preparat z drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zabijaka napisał:

Od dwóch, trzech dni stosuję zolpidem. Pierwszy raz nie zadziałał jak oczekiwałem, drugi raz wydaje mi się, że mnie uspał płytko na kilka godzin. Nie przypominam sobie, żeby miał sny, nie wstałem wypoczęty, ale noc zleciała błyskawicznie i w spokoju. Po melatoninie mam niewyraźne, ale jednak sny. Czy można łączyć jeden preparat z drugim?

Połączyć można. Zolpidem ma to do siebie, że działa szybko i krótko, jest więc idealnym lekiem dla osób, u których problemem jest zasypianie. Myślę, że melatonina mogłaby podtrzymać sen w fazie, w której zolpidem przestaje działać. Pamiętaj tylko, że stosowanie zolpa co noc szybko skończy się tolerancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Psychoanalepsja_SS napisał:

Połączyć można. Zolpidem ma to do siebie, że działa szybko i krótko, jest więc idealnym lekiem dla osób, u których problemem jest zasypianie. Myślę, że melatonina mogłaby podtrzymać sen w fazie, w której zolpidem przestaje działać. Pamiętaj tylko, że stosowanie zolpa co noc szybko skończy się tolerancją.

Odnośnie ostatniego wiem, ale jestem już zdesperowany przez wyczerpanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zabijaka napisał:

Odnośnie ostatniego wiem, ale jestem już zdesperowany przez wyczerpanie.

No tak, ale mimo wszystko należy ustalić sobie jakieś limity typu "max 2x w tygodniu, nigdy dzień za dniem", a w pozostałe dni zadowolić się tym kijowym snem, bo może być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×