Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boję się wakacji, nigdzie nie jadę


Agnek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, za tydzień mam lecieć za granicę na kilka dni. Wymarzone miejsce, czekałam na ten wyjazd bardzo długo. W dodatku spełniłabym jedno marzenie. Ale... chyba wszystko odwołam. Nie wyobrażam sobie tego wyjazdu. Nie jestem w stanie. Całą noc nie śpie bo odczuwam lęk który nie daje mi zasnąć. Chodziłam rok na terapię ale przerwałam. Pomogła na tyle że odważyłam się wyjechać w kwietniu do Hiszpanii. Wtedy dałam radę, ale teraz nie mam wystarczająco dużo siły i samozaparcia. To jest silniejsze ode mnie. Myślałam że już się od niej uwolniłam ale jak widać dalej we mnie siedzi. Czuję się taka bezsilna :( nie mam wsparcia w rodzinie bo udaję że wszystko jest okej, ale niestety nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do lekarza pierwszego kontaktu po Xanax a po powrocie wróć na terapie. Ja tez mam pewien problem z podróżowaniem, dlatego mam w domu mała paczkę benzodiazepin, jak przed podróżą czuje silny lęk to biorę tabletkę. Czasem sam fakt, ze mam tabletki w szafce daje mi ten spokój, ze moje lęki to tylko choroba, mogę na to wziąć tabletkę i często nawet tych tabletek nie potrzebuje. Wiadomo, ze to leki, które się bierze tylko doraźnie, trzeba uważać na ich potencjał uzależniający, ale w takiej sytuacji jak opisujesz dla mnie działają cuda 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A hydroxyzyna mogłaby wystarczyć? Xanaxu nigdy nie brałam i z tego co wiem jest dosyć mocny. Nie wiem czy zwykły lekarz przepisze mi go. Terapię zacznę od nowa jak tylko wrócę. Myślałam że się od tego uwolniłam, ale jak widać nie. W lipcu byłam nad polskim morzem i nie miałam żadnych lęków. W ogóle się nie bałam, a teraz na nowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agnek napisał:

A hydroxyzyna mogłaby wystarczyć? Xanaxu nigdy nie brałam i z tego co wiem jest dosyć mocny. Nie wiem czy zwykły lekarz przepisze mi go. Terapię zacznę od nowa jak tylko wrócę. Myślałam że się od tego uwolniłam, ale jak widać nie. W lipcu byłam nad polskim morzem i nie miałam żadnych lęków. W ogóle się nie bałam, a teraz na nowo...

Tez powinna wystarczyc. Ja jak lekarka rodzinna w koncu zdiagnozowala u mnie nerwice, dostalam na poczatek hydroksyzyne i tez bylo ok. Sama wiesz najlepiej jak sie czujesz i na ile mozesz sie "popchnac", ale ja np mam tak, ze jesli z czegos zrezygnuje przez nerwice, to moje poczucie wlasnej wartosci szybuje w dol i mam wrazenie, ze przegralam i mam poczucie utraty kontroli itd a to w rezultacie pogorsza moja nerwice. Poza tym mam tak, ze martwie sie wyjazdem, boje sie, wymyslam rozne sytuacje, ktore moga byc grozne, ale jak juz wyjade, to jest ok. Najgorsza jest ostatnia noc przed wyjazdem, oraz dzien wyjazdu zanim wyjde z domu, a potem wychodze z domu i.... nic sie nie dzieje. I sie uspokajam. Mam nadzieje, ze u Ciebie tez tak bedzie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 04:29, Agnek napisał:

Hej, za tydzień mam lecieć za granicę na kilka dni. Wymarzone miejsce, czekałam na ten wyjazd bardzo długo. W dodatku spełniłabym jedno marzenie. Ale... chyba wszystko odwołam. Nie wyobrażam sobie tego wyjazdu. Nie jestem w stanie. Całą noc nie śpie bo odczuwam lęk który nie daje mi zasnąć. Chodziłam rok na terapię ale przerwałam. Pomogła na tyle że odważyłam się wyjechać w kwietniu do Hiszpanii. Wtedy dałam radę, ale teraz nie mam wystarczająco dużo siły i samozaparcia. To jest silniejsze ode mnie. Myślałam że już się od niej uwolniłam ale jak widać dalej we mnie siedzi. Czuję się taka bezsilna :( nie mam wsparcia w rodzinie bo udaję że wszystko jest okej, ale niestety nie jest 

 

Zrób to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×