Skocz do zawartości
Nerwica.com

Amycenon


Rekomendowane odpowiedzi

 Amycenon.

 wklejam ,

 

Badania

 

Depresja i lęk

Lion’s mane zawiera przeciwzapalny amycenon, który może działać przeciwdepresyjnie. Potwierdziły to badania na zwierzęcym modelu depresji indukowanej stanem zapalnym. Sprawdzono wpływ amycenonu na zachowania podobne do depresji – podanie ekstraktu z Lion’s Mane znacząco zredukowało szkodliwy efekt sytuacji stresowych.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26150007

 

 --- gdyby potraktować depresje jak stan zapalny komórek nerwowych.

https://www.google.com/search?q=(Hericium+erinaceus&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=1gbmmZ-kB5CpqM%3A%2CIyshGvmJZlyc5M%2C%2Fm%2F0fnpgr&vet=1&usg=AI4_-kQGZf7bE6X4wedg1EzkqJr2ITK0lA&sa=X&ved=2ahUKEwjagu6-mfbjAhWO-KQKHYecA2cQ_B0wCnoECAoQAw#imgrc=1gbmmZ-kB5CpqM:

 

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono do odpowiedniego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesująca nowinka ale gdyby potraktować depresję jako stan zapalny... no właśnie. W tym modelu badacze dochodzili do sprzecznych wniosków. Np. że SSRI i NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne) wzajemnie znoszą się działaniem, pomijając już ryzyko wzmożonych krwawień z górnego odcinka przewodu pokarmowego, a znowu inni badacze dochodzili do wniosków, że kwas acetylosalicylowy/aspiryna (również NLPZ) potencjalizuje czyli nasila działanie leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI. Hipoteza stanu zapalnego nie jest nowa. SSRI też w pewien sposób wpływają na aktywność cytokin (modulatorów prozapalnych) oraz aktywność osi HPA również mającej wpływ na stany zapalne. Wymaga to dalszego sprawdzenia. Lion’s mane mushroom jest powszechnie dostępny jako suplement diety i uważany za raczej bezpieczny, więc każdy może go wypróbować sam. Aczkolwiek byłbym ostrożny z nadmiernym optymizmem. Bóg zapłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg zapłać Szefie ,,, (-; ,,, Ty jak cos powiesz ,😋

 Jest cos pozytywnego w tej soplicówce jeżozwatej . Konkretnie trzeba wrzucić na pusty żołądek 3 kapsy z rana i idzie odczuć większą jasność umysłu . Brałem jak dotąd ową suplę ze Swansona (Oni najczęściej maja dobre wypasy ) , działała , znowu z Piping Rock mniej nootropowo , ale bardzo obniżała cukier i trudno było po niej zasnąć .

 Teraz zakupiłem z Altermedica 33 opakowania i czekam na  towarek .

 Dal wszystkich zainteresowanych , z tego sklepu za zeta , choć termin sie kończy , ale potrafiłem wpierdzielać suple w mega-ilościach i 4 lata po terminie i zawsze działały jak nowe . W tej kwestii więcej zależy od firmy jaka je wypuszcza i formy zapakowania supli , przechowywania niż od same terminu " najlepiej spożyć przed ,,,"

 Lordzie , widzę ,że Twój zestawik pożywienia świadczy o tym ,że stałeś się naturopatą (-:

 https://www.nowafarmacja.pl/hericium-suplement-diety-kapsulki-60-sztuk

 ---Ten , komu jest ta supla przeznaczona ten w nią wejdzie  ,,, samym  instynktem samoprzetrwania .

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aptece Nowa Farmacja nie ma już soplicówki ( Hericum ) na stanie ( wykupiona ), za to jeszcze znalazłem tanio tutaj :

 

 https://prostoznatury.pl/pl/p/HERICIUM-60-kapsulek-DATA-31.08.2019.soplowka-jezowata-suplement-diety-/803

 ,,, kupować puki jeszcze jest i za grosze , bo potem trzeba będzie ( lub nie ) bólić dużą kasę za to samo (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę powiedzieć stanowczo i zdecydowanie , WYCIĄG Z SOPLÓWKI JEŻOWATEJ( HERICUM ) PO OKOŁO PÓŁROCZNYM STOSOWANIU W DAWCE 2 kapsułek  ( przez ostatni miesiąc 3 kapsułki EXTRAKTU )/ dziennie z rana na czczo pomógł mi w walce z lękami .

 W tym wypadku dopiero taki okres przyniósł oczekiwane efekty i dopiero w takiej dawce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×