Skocz do zawartości
Nerwica.com

Osobowosc dyssocjslna u 14-latka


Wioletaw32

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wielki problem z moim 14 -letnim synem - moja rodzina rozpada się przez niego ,nie da się żyć i funkcjonować normalnie 😞 Wizyty u psychologów nie dały  nic -po prostu stwierdzili ,ze ma problemy z zachowaniem i trzeba go nagradzać za dobrze zrobione rzeczy-to w skrócie .Wizyte  u psychiatry mam umówioną dopiero na maj-prywatnie,na kasę chorych dopiero na listopad.Syn kłamie cały czas -to kłamstwo chorobliwe,które dezorganizuje funkcjonowanie całej rodziny:znajduje u niego w kieszeni olejek do epapierosow -a on twierdzi ,ze nie miał go w kieszeni,ze ktoś mu podrzucił-nie ma możliwości,żeby przyznał się ze go miał-to przykład -te kłamstwa zdarzają się kilkanaście razy dziennie-z zupełnie błachych powodów i nigdy nie przyzna się do tego ,ze kłamał . Wmawia mi ,ze to ja sobie coś wymyślam,ze ob jest dobry i poszkodowany.W szkole używa agresji słownej i fizycznej wobec innych dzieci ( jest w 5 klasie-powinien być w 7 ) ,lekcje kończy o 14 do domu wraca o 20 ( szkoła jest 10 min od domu),ignoruje nauczycieli,dogaduje im,okłamuje ( złapią go np na tym ,ze grzebie w szafce -a on zarzeka się ,ze nie grzebał w niej ),cały dzień prowokuje mnie do krzyku-no mówię ,ze nie może czegoś zrobić -a on przez godzinę stoi na demną i z płaczem i mówi cały czas „ a dlaczego nie?”,” a czemu nie?” i tak przez godzinę . Ciagle znajduje u niego zapalniczki ,ostatnio rozpalił na boisku ognisko i palił jakąś flagę -oczywiście twierdzi,ze to nie on.Probuje manipulować mną poprzez kłamstwa-wcześniej dawało to efekt -teraz już nie 😞 Nie uczy się ,nie odrabia lekcji-nie ma siły,żeby go do tego zmusić .Niczym się nie przejmuje -ma gdzieś,ze prawdopodobnie znowu nie zda,nie interesuje go,ze szkoła wystosowała pismo do Sądu,kiedy umierał mój Tata i powiedziałam mu ,żeby wyszedł z jego psem ,to powiedział,żeby Dziadek sam sobie wyszedł -nie ma w nim empatii.Zatruwam życie rodzinne ,cały czas kłamiąc ,cały czas chce być w centrum uwagi ,cały czas zadaje bezsensowne pytania,w kółko takie same-mimo odpowiedzi .Kradnie mi pieniądze ,złapałam gocw sklepie na kradzieży słodyczy .Przez miesiąc zrywał dobie strupa z czoła ,cały czas krwawiła mu ranka -przychodził do pokoju z kapiącym czołem -specjalnie ,obcina sobie włosy i chowa w szufladzie biurka -oczywiście twierdzi,ze to nie on.Mamy 2 pieski ze schroniska już od wielu lat ,kiedy miał z nimi wyjść na dwor -zapinał je i siedział z nimi na strychu-psy nie mogły się załatwić  -złapała go na tym moja córka,nie wiem co dzieje die na dworze -bo kiedy ma z nimi wyjść na dwór psy nawet nie chcą do niego podejść. Nie wiem już co robić ,jak pomoc sobie i jemu.Mieszkam z 19 letnia córka ,która studiuje -ona ma już dość tego wszystkiego i z 2 letnią córeczką .Czy ktoś z Was spotkał się z takimi zachowaniami ?Pisze to i płacze -dlatego może jest to wszystko takie nie spójne 😞  Nasze życie to koszmar... Czy ktoś z Was spotkał się z takimi zachowaniami ? Zatytowalam tak ten post,ponieważ wszystkie objawy pasują właśnie do tej osobowości -ale czy na pewno? Co robić ?Czy ktoś ma takie doświadczenia z dzieckiem?

Edytowane przez Wioletaw32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci współczuję, bo wszyscy się męczycie. Może nie ma co czekać do maja i powinnaś rozważyć szpital psychiatryczny? Najlepiej by było, gdyby lekarze/ pielęgniarki mogły obserwować zachowanie syna całodobowo, wtedy jest szansa na pomoc. Tylko musisz się liczyć z tym, że jeśli trafisz na lekarzy - idiotów mogą go tam mocno nafaszerować lekami i zrobi się z niego zombie. Sama widzisz, że psycholog nie pomógł. Poczytaj w intermecie, jaki szpital dziecięcy ma dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×