Skocz do zawartości
Nerwica.com

Z Paroksetyny na Duloksetynę


szymon122

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry forumowicze!

Od trzech dni przechodzę z Paroksetyny którą brałem z przerwami przez jakieś 5 lat na Duloksetynę. Zwyczajnie Paroksetyna przestała mi dobrze służyć. Lęki tłumiła doskonale, ale po pewnym czasie pojawiło się dużo skutków ubocznym, między innymi apatia i wysypki skórne. Od pół roku brałem 15 mg paroksetyny (dawka poniżej minimalnej, ale była to świadoma decyzja, ponieważ jestem zdania, że tego typu leki powinniśmy brać w minimalnych dla nas dawkach, tak aby całkowicie nie stłumić objawów, a jedynie je załagodzić. Jest to moje myślenie, ponieważ planuję wygrać z nerwicą, a nie tylko ją leczyć, dlatego też ważne jest dla mnie, aby doświadczać jej i ją zrozumieć. W końcu aby wygrać z wrogiem, trzeba go poznać). W chwili obecnej tak jak wspomniałem przechodzę na Duloksetynę 30mg i jest... dziwnie.

Czy jest tu ktoś, kto był w podobnej sytuacji? Jak wówczas się czuliście? Ja odczuwam spore zmęczenie natomiast nie mam już wysypek skórnych i tego otępienia. Poza tym nie odczuwam ciągłego stresu, choć napady lęków raz dziennie się trafią. Generalizując jestem dziwnie zmieszany. Niby spokojniejszy, a jednocześnie taki zmieszany i niepewny, mocno zmęczony, a nie otępiały, jaśniejszy umysł, ale bez mocy przerobowej... Poczekam jeszcze dwa tygodnie i zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze wypowiedzi ;)

Edytowane przez szymon122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×