Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy w Polsce może być dobrze


Marek77

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy promuje sie patologiczne idee w panstwie trudno by społeczeństwu żyło sie dobrze ( a gdzie tam dopiero lepiej).
Np:
Jeśli organizacje panstwowe dostają pieniadze za walke z dowolnymi patologiami ludzkimi to w ich interesie bedzie to by te patologie wciąż w społeczeństwie trwały bo od tego bedzie zalezało ich istnienie ( ich finansowanie)- dlatego tez beda one robily wszystko by walczyć z patologiami w społeczeństwie ale tylko częściowo w taki sposób by zostawic pewien margines patologii który pozwoli im na jak najdłuższe trwanie/ istnienie ( a wiec ich finansowanie z budżetu panstwa). Podobnie jest niestety z słuzba zdrowia tj lobby medyczno- farmaceutycznym- im nie zalezy na zdrowym społeczeństwie bo gdyby społeczeństwo było zupelnie zdrowe lobby to straciło by prace ( finansowanie)- dlatego tez ideą tego lobby jest pseudoleczenie tj koncentracja na objawach choroby a nie na ich przyczynach.
Taki chory system funkcjonuje również w sądownictwie - tworzone jest celowo interpretowalne prawo ( a wiec nie prawo przesądza o ewentualnym wyroku tylko widzimisie składu sędziowskiego) które stwarza doskonale warunki dla korupcji oraz przedłużania rozpraw sadowych w nieskonczoność.
Taki patologiczny system został stworzony celowo/ rozmyslnie przez dysponariuszy władzy którzy w ten sposób stworzyli sobie doskonałe warunki do niczym nie skrępowanego pasozytowania na społeczeństwie. 

Patologie były ,są i będą - rzecz w tym by  finansować wyniki leczenia patologii i ich zapobiegania niż jedynie walke z nią bo ta nigdy sie nie skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×