Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość

Pokaż mi jak piszesz, a powiem Ci... na co chorujesz?!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Charakter pisma może powiedzieć o człowieku bardzo wiele. Chyba każdy z nas wie, że odzwierciedlają się w nim nasze cechy charakteru. Wprawna osoba wyczyta z niego czy jesteś porywczy, opiekuńczy czy może złośliwy. Okazuje się, że to jednak nie wszystko. 

Pokaz-mi-jak-piszesz-a-powiem-Ci-na-co-c

 

Z charakteru pisma można wyczytać również symptomy pewnych dolegliwości oraz ostrzeżenie, że jesteśmy we wczesnym stadium jakiejś choroby. Naukowcy od lat badają tę kwestię i zdołali powiązać pewne cechy pisma z różnymi problemami zdrowotnymi.

Sprawdź, co charakter pisma mówi o Twoim zdrowiu.

Nadciśnienie

Z charakteru pisma można odczytać czy ktoś ma zbyt wysokie ciśnienie. Pismo osób z nadciśnieniem jest bardziej „roztrzęsione” niż pismo osoby z ciśnieniem krwi w normie. Litery są nierówne, a dociskanie długopisu jest raz mocniejsze, raz lżejsze.

Choroby serca

Symptomy zaburzenia pracy serca można zauważyć w piśmie. Jeśli zdarza Ci się postawić czasem dwie kropki nad literą 'i' czy 'ż', może to oznaczać, że rytm serca jest nierówny. Dodatkowe skurcze mięśnia sercowego mogą przenieść się na rękę i mimowolnie stworzyć podwójny znak.

Astma

Pismo osób chorych na astmę jest zazwyczaj bardzo równe i proste, ale od czasu do czasu pojedyncze litery znacznie różnią się od reszty. Są nierówne lub koślawe.

To wynik ataku astmy, podczas którego płuca nie pracują wydajnie. Chory bardzo często nie zdaje sobie z tego nawet sprawy.

Alzheimer i Parkinson

Pismo osoby chorej na Alzheimera lub Parkinsona niejednokrotnie trudno odróżnić od pisma małego dziecka, które dopiero nauczyło się pisać.

Chorzy na Parkinsona piszą bardzo małe litery, które są ściśnięte. Natomiast pacjenci z Alzheimeremodwrotnie ‒ ich pismo jest bardzo rozwlekłe, a przerwy między literami oraz słowami szerokie. Często zdarza się również, że litery „zjeżdżają” w dół.

Psychoza maniakalno-depresyjna

Osoby, które cierpią na zaburzenie dwubiegunowe bardzo często podczas fazy maniakalnej stają się nieprawdopodobnie aktywne. Aktywność ta nierzadko objawia się w twórczości artystycznej, a więc i w pisaniu. Osoby takie piszą wtedy bardzo dużo, a ich pismo jest chaotyczne.

Pismo rozjeżdża się, nie jest jednolite, a początki wyrazów bywają bardzo koślawe i często niemal nieczytelne.

Depresja

Po charakterze pisma można również rozpoznać czy ktoś znajduje się w stanie klinicznej depresji. Osoby optymistycznie nastawione do życia manifestują swoje szczęście pisaniem daszków nad literamina ukos w górę ‒ lewa strona jest w dole, a prawa w górze. U osób z depresją jest odwrotnie daszki skierowane są zawsze w dół.

Często zdarza się również, że depresyjne osoby mają tendencję do tego, że wiersze pisma „zjeżdżają” w dół, co specjaliści interpretują jako odzwierciedlenie spadku samooceny i nastroju.

Schizofrenia

Pismo osób ze schizofrenią jest nieczytelne. Bardzo często zdarza się również, że próbki tekstu jednej osoby wyglądają, jakby pisały je różne osoby o odmiennych charakterach pisma.

Objawem schizofrenii jest również używanie dziwacznych słów oraz specyficznej ortografii ‒ nadużywanie znaków interpunkcyjnych oraz dużych liter. Zauważa się też niepotrzebne powtarzanieliter lub słów oraz łączenie ich w długie ciągi. Osoby te często ozdabiają swoje teksty rysunkami, symbolami i znakami.

Ciąża

Na sam koniec mamy ciekawy bonus ‒ ciąża a pismo. I pomimo że nie jest to, ani choroba, ani dolegliwość, postanowiliśmy dodać to jako ciekawostkę.

Grafolodzy twierdzą, że są w stanie wyczytać z pisma kobiety czy jest ona w ciąży zanim ona sama zorientuje się, że będzie matką. Co więcej, da się to określić już 72 godziny po zapłodnieniu! Stwierdzenie tego jest jednak nieprawdopodobnie trudne, ponieważ wymaga wielu próbek tekstu z długiego przedziału czasowego. Rozpoznanie jest więc możliwe tylko przez specjalistę.

To jednak nie wszystko, patrząc na pismo kobiety da się podobno określić również płeć dziecka. Naukowcy mówią, że jeśli zawijasy takich liter jak 'f', 'g' lub 'y' zaczną podczas ciąży przesuwać się lekko w lewo, możemy spodziewać się dziewczynki.

 

https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/Cechy-charakteru-pisma-moga-zdradzic-pewne-choroby.-Sprawdz-jakie!-00000438

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Reghum

O, zobacz, zgadza się ;)
W sumie zgadza się i psychoza maniakalno-depresyjna, i schizofrenia - kłopot w tym że nie wiem jak to interpretować:

39 minut temu, Liber8 napisał:

Objawem schizofrenii jest również używanie dziwacznych słów oraz specyficznej ortografii ‒ nadużywanie znaków interpunkcyjnych oraz dużych liter. Zauważa się też niepotrzebne powtarzanieliter lub słów oraz łączenie ich w długie ciągi. Osoby te często ozdabiają swoje teksty rysunkami, symbolami i znakami.

Czy ja wykorzystuję dziwne słowa? Bardziej łatwiej je rozumiem (tak jak np. słowa w informatyce), ale chyba ich nadużywałem na spamowej. Powtarzanie liter? Nie. Ale słów owszem, często znajduję powtórzenia po wysłaniu, dlatego tak dużo edycji moich postów (na starym engine mogłem edytować bez liku, teraz to widać pod wiadomością, nah).
Co do ozdobień to wątpię, nie lubię tego, chyba że emotikony*.

Edytowane przez Reghum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, Reghum napisał:

ale chyba ich nadużywałem na spamowej.

 

8 godzin temu, Reghum napisał:

 słów owszem, często znajduję powtórzenia po wysłaniu, dlatego tak dużo edycji moich postów

W tekście mowa o charakterze pisma w sensie - kartka papieru i długopis - nie pismo internetowe i pisanie z klawiatury :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam brzydkie pismo i nie lubię pisać. W szkole mnie zawsze ręka bolała od pisania. Myślę że to od tego że naciskałem długopisem na papier. Ciężko mi się pisało. Zostawałem w tyle za innymi piszącymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×