Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Liber8

Dlaczego warto być niebezpiecznym

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ludzie nieszkodliwi są lepsi niż niebezpieczni? Jordan B Peterson o tym jak bycie niebezpiecznym pomaga zdobyć szacunek do samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno łatwiej jest jak się ludzi nas obawiają i boją. Mnie często omijają szerokim łukiem. Ale przez to rośnie samotność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dla mnie jest to ,,niezdrowe ''pytanie,odwrotność to czy warto być normalnym,i przystosowanym,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
normalnym,i przystosowanym
A co to konkretnie znaczy? Zdefiniujesz, bo niestety, ale mam problem ze zrozumieniem. Wytłumacz mi proszę, co to znaczy być normalnym i przystosowanym, bo mój malutki móżdżek zaczął się gotować wśród całej rzeszy definicji :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To taki strasznie trudny i kontrowersyjny temat, ale mnie zaciekawił. Ja myślę, że takim jakim jesteś człowiekiem takich ludzi na swojej drodze spotykasz. Jeżeli jesteś niebezpieczny i agresywny, to osoba wyciszana spokojna i opanowania nie będzie chciała z tobą podejmować rozmowy, bo będzie się zwyczajnie ciebie bala. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jeżeli jesteś niebezpieczny i agresywny, to osoba wyciszana spokojna i opanowania nie będzie chciała z tobą podejmować rozmowy, bo będzie się zwyczajnie ciebie bala.
Zależy od osoby. Często tak bywa - z tym się zgodzę. Ale nie zawsze. Czasami przeciwieństwa się przyciągają i wychodzi to na dobre obu stronom. A dlaczego? Ano dlatego, że osoba spokojna może nastrajać agresywną pozytywnie, a osoba agresywna może uczyć drugą stronę walczyć o siebie i postrzegać otoczenie nie tylko z perspektywy lęku. Niekoniecznie osoba spokojna będzie się bała. Istotą jest zrozumienie. Pod warunkiem, że mówimy o poruszaniu się w granicach pewnych przyjętych zasad, których się nie przekracza. Agresja nie zawsze musi być "zła". Po prostu jest. Wszystko zależy od tego, jakimi jesteśmy ludźmi i ile potrafimy zrozumieć, czy potrafimy przestrzegać zasad, których nigdy się nie przekracza - np. agresja fizyczna w stosunku do drugiej osoby jest po prostu nie do przyjęcia. Słowna w niektórych wypadkach również. Są granice, których się nie przekracza. O tym się mówi, niektóre rzeczy się ustala. A nie z góry przekreśla człowieka. To jest oczywiście tylko moje postrzeganie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No w sumie tak, bo może byc tak, że pan X jest agresywny dla otoczenia, a dla swojej pani Y czuły i delikatny. Jakby tak spojrzeć na to, to taka agresja w granicach, tak jak to opisujesz powyżej, może nawet budować poczucie bezpieczeństwa dla pani Y. jak znajdę chwilę to zaglebie się w temat;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi