Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
allstar89

Brak energii,zamulenie po SSRI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od dłuższego czasu przyjmuje leki z grupy SSRI głownie paroksetynę i teraz escitalopram.Mam taki problem,że po tych lekach jestem cały czas zmulony i bez energii do działania.Potrafię spać po kilkanaśćie godzin na dobę i mam kłopoty z erekcją.Kiedy zgłaszam problem lekarzowi mówi,że to nie od tych leków,że tylko na mnie one tak działają.Problem trwa juz kilka lat.Parę razy miałem zmieniane leki i podczas ich odstawiania wszystkie te problemy ustawały byłem pełen energii i nie miałem kłopotów z erekcją,ale wróciło i to czego bym nie chciał.Więc dalej przyjmuję te leki.Natomiast zastanawia mnie fakt tego braku energii Szukając informacji na różnych forach napotkałem się z całą masą informacji potwierdzających zamulające działanie tych leków.Własciwie to tych wpisów są tysiące często pada określenie "serotoninowe zamulacze".Natomiast zastanawia mnie fakt dlaczego nigdy nie uzyskałem się takiej informacji od lekarza? ukrywają to? nie wiedzą?Na prawdę już nie wiem.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam od dłuższego czasu przyjmuje leki z grupy SSRI głownie paroksetynę i teraz escitalopram.Mam taki problem,że po tych lekach jestem cały czas zmulony i bez energii do działania.Potrafię spać po kilkanaśćie godzin na dobę i mam kłopoty z erekcją.Kiedy zgłaszam problem lekarzowi mówi,że to nie od tych leków,że tylko na mnie one tak działają.Problem trwa juz kilka lat.Parę razy miałem zmieniane leki i podczas ich odstawiania wszystkie te problemy ustawały byłem pełen energii i nie miałem kłopotów z erekcją,ale wróciło i to czego bym nie chciał.Więc dalej przyjmuję te leki.Natomiast zastanawia mnie fakt tego braku energii Szukając informacji na różnych forach napotkałem się z całą masą informacji potwierdzających zamulające działanie tych leków.Własciwie to tych wpisów są tysiące często pada określenie "serotoninowe zamulacze".Natomiast zastanawia mnie fakt dlaczego nigdy nie uzyskałem się takiej informacji od lekarza? ukrywają to? nie wiedzą?Na prawdę już nie wiem.....

 

Dżizas krajst... Zmień lekarza. Leki SSRI są z tego dosłownie znane. Mechanizm kryjący się za tym to przyhamowanie dopaminy - w dużym uproszczeniu. Proponowałbym zmianę na bardziej aktywizujący lek z grupy SNRI jak wenlafaksyna bądź duloksetyna. Ewentualnie Wellbutrin. Nie wiem co to za lekarz, może mu płacą za przepisywanie es es erajów.

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2989833/ - indukują apatię/zobojętnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to już drugi lekarz z którym nie da się gadać na prawdę mnie to już wkurza.Najchętniej to bym to gdzieś zgłosił tylko gdzie?. Tak samo miałem przepisaną kwetiapinę 25mg na noc.Rano po przebudzeniu chodziłem po scianach po paru dniach odstawiłem lek,bo nie mogłem się dobudzić przez cały dzień.A lekarka oczywiści,że na mnie tylko tak działa normalnie to ona aktywizuje.(jakoś nie wiem gdzie się w tej substancji dopatrywać aktywizującego działania)Chyba do spania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak mi słów. Kwetiapina jest chyba jednym z najsilniej sedujacych neurolepow. Miałem podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×