Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica a objawy refluksu


Gość BrakPomysluNaNick01

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to możliwe, aby objawy refluksu były na tle psychicznym? Dokładnie w tym samym czasie, w którym powróciły do mnie moje problemy psychiczne zaczęło mi się bardzo często odbijać, co się jeszcze nigdy wcześniej w takiej skali nie zdarzało oraz pojawiły się regurgitacje. Mam często uczucie, jakby wymiociny mi poruszały się po gardle, a czasami dochodzą aż do jamy ustnej. Po jedzeniu zdarza się u mnie również chrypka oraz kaszel refluksowy. Podczas gastroskopii i po zbadaniu wycinków nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Czy to oznacza, że moje objawy refluksu są na tle psychicznym, czy może są jeszcze jakieś badania, które powinienem mieć zrobione?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden organ w ciele człowieka nie jest tak podatny na nerwicę jak żołądek. Mnie również przy ostrym spięciu męczyły szeroko pojęte problemy gastrologiczne, przede wszystkim nasilona zgaga. Nie ma w tym nic dziwnego, podejrzewam, że cały czas masz napięte mięśnie brzucha. Kiedyś, przy najsilniejszych nerwach, macałem sobie brzuch i byłem w stanie wyczuć każdy ścięgno, wszystko twarde niczym skała. Gastro wyszło Ci w porządku, zatem innych badań raczej nie ma sensu robić, lecz walczyć z tą dziwką, która zatruwa nasze życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tukaszwili, skoro zgaga może być nerwicowa to zapewne regurgitacje również. Napisałem ten wątek, ponieważ w polskim internecie nie znalazłem jeszcze, aby ktoś miał je na tle nerwowym. Zauważyłem też, że w szkole odbija mi się bez przerwy, a więc teoria o napiętym brzuchu od stresu może mieć faktycznie sens. W piątek mam internistkę, ale jestem dosyć niecierpliwy, a więc zadam jeszcze jedno pytanie. Czy oprócz gastro nie robi się również pH-metrii, czy jednak już naprawdę nie ma sensu robić żadnych badań w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×