Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój zestawik - nerwica lękowa, depresja i psychosomatyzm


rmjzcek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka lat temu pisałem na forum i generalnie przez ponad 3 lata miałem spokój i od leków i od jakiś "większych" przygód ze strony układu pokarmowego. Niestety ten syf powrócił. Zaczęło się od niewinnych biegunek znienacka (na urlopie po za domem lub dalekich wypadach rowerowych lub pieszych), które to początkowo tłumaczyłem chorobą bo przestałem brać leki (nieswoiste zapalenie jelit). Pomimo powrotu do leczenia flaków dostałem lęków że znów mnie to spotka. A potem już było z górki tj. odezwał się cały układ pokarmowy jak zapalenia żołądka, dwunastnicy, biegunki oraz mdłości, przez to wszystko schudłem ponad 10kg i czułem się paskudnie, wtedy doszedł płacz i użalanie się.

Byłem na gastro i wyszło przy okazji zarażenie helicobacterem (3 lata temu też miałem helicobacter + lamblie). Początkowo lekarz mnie jednak nie leczył na HP (uznał że wystarczy coś na nadkwasotę), dopiero 2tyg. zacząłem eradykcję. Jednak w między czasie poszedłem do psycho żeby te lęki, depresję i w ogóle podłoże psychiczne wyeliminować by nie miało to wpływu na układ pokarmowy. Bo już sam nie wiem czy to od wszystko z głową mam od chorób pokarmowych czy moja głowa robi mi jazdy z flakami.

Obecnie biorę na noc 100mg Trittico CR oraz rano 10mg Nexpram. Płaczliwość minęła a silne lęki też jakoś ustały. Po 3 tygodniach brania tych leków (100mg biorę od ponad tygodnia) rano czuje się jakoś podle, śpię tylko do 7 o której bym nie poszedł spać. Fakt że poranne mdłości częściowo przeszły ale jak się przebudzę to muszę wstać bo inaczej pogarsza mi się to kiepskie samopoczucie, brak energii, chęci do czegokolwiek, zawroty głowy itp.. No i wieczorem też już jestem bez życia, a jak wezmę Triticco to już wcale się chwieje. Dziwi mnie to bo jeszcze parę dni temu było wieczorami nie najgorzej i nawet jazdy po Trittico jak zatkany nos i nagła senność minęły.

Kiepskie mam też ciśnienie rozkurczowe (95-115 ciśnienie skurcz. / 52-65 ciśn. rozkurczowe). Zastanawiam czy to Trittico tak mnie "osłabia" czy ten Nexpram ? Czy może dawkę zwiększyć do 150mg ? I jeszcze jedno pytanko czy po tym Trittico idzie pracować na nocnej zmianie ? czy jak się zaśnie to już do rana ? bo fakt faktem sen mam bez przebudzeń.

Z góry dziękuje za przeczytanie mojej historyjki oraz odpowiedź na moje rozterki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×