Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
pozytywnykanon

Zespół serotoninowy - ile trwa, czy sam znika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was drodzy użytkownicy.

 

Piszę do Was z pomocą

 

przez 5 dni zażywałem SSRI - serotoninę 50mg 1 tabletka

 

miałem typowe efekty zespołu serotoninowego - niestety dopiero w 5 dniu się o nim dowiedziałem - od razu przestałem stosować ten lek skoro tak na mnie wpływał - podejrzewam, że albo zaszkodził mi sam albo wszedł w interreakcję z suplementem diety w którym w składzie jest wyciąg z żeń-szenia ( chociaż na ulotce z leku Asertin nie ma wymienionego tej rośliny jako zakazanej do wspólnego zażywania )

 

nie zgłosiłem się do lekarza- bo nie wiedziałem...

 

od ostatniej tabletki minęło 3 dni ( Asertin ma okres półtrwania około 20h )

 

teraz czuję się nie za dobrze, nie wiem czy to już sam sobie wkręcam i moja nerwica daje o sobie znać - bo poczytałem o efektach zespołu serotoninowego i o tym że może on doprowadzić do ZGONU...

 

i stąd moje pytanie... czy jeśli takowy zespół serotoninowy wystąpił u mnie - żyję, nie umarłem i minęło już 4 dni od zażycia ostatniej tabletki - tzn że wszystko zemną jest w porządku, zespołu albo nie było albo już minął- czy mimo wszystko muszę lecieć na SOR do szpitala?

 

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź

Pozdrawiam Was ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złe samopoczucie podczas początku zażywania SSRI jest normalne i powszechne - to tak na przyszłość. 50mg sertraliny nie powinno wywołać zespołu serotoninowego, gdybyś przyjmował Asertin samodzielnie. Niestety dodałeś też że zażywasz Ashwagandę i wyciąg z żeń-szenia - przy rozpoczynaniu kuracji SSRI należy odstawić wszystkie inne "stymulanty" nastroju. Co do SORu, to polecam się wybrać dla świętego spokoju. W przypadku podejrzenia zespołu serotoninowego zawsze powinno się znaleźć pod obserwacją lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Złe samopoczucie podczas początku zażywania SSRI jest normalne i powszechne - to tak na przyszłość. 50mg sertraliny nie powinno wywołać zespołu serotoninowego, gdybyś przyjmował Asertin samodzielnie. Niestety dodałeś też że zażywasz Ashwagandę i wyciąg z żeń-szenia - przy rozpoczynaniu kuracji SSRI należy odstawić wszystkie inne "stymulanty" nastroju. Co do SORu, to polecam się wybrać dla świętego spokoju. W przypadku podejrzenia zespołu serotoninowego zawsze powinno się znaleźć pod obserwacją lekarza.

 

racja, teraz to wiem.. trochę za późno..

 

mija 5 dzień- czy jeśli nawet ten stan by wystąpił - to do tej pory minął i jest OK ?

 

chce znać po prostu na czym ten zespół i jego stan polega..

1- na tym że występuje a my nadal przyjmujemy SSRI i umieramy jeśli nie zgłosimy się do lekarza czy:

2- wystąpił, odstawiliśmy leki, minęło już trochę czasu i nic nam nie zagraża czy

3- wystąpił , odstawiliśmy lek, minęło trochę czasu ale mimo wszystko możemy "zejść"

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie wciąż możemy zejść, nawet po odstawieniu substancji. Jeżeli czujesz się lepiej, to nie powinno już nic katastrofalnego się wydarzyć, ale nie można tego wykluczyć. Polecam Ci wizytę u lekarza, ponieważ dzięki temu będziesz też wiedział jak postępować w przyszłości - zakładam, że w przyszłości może znowu wystąpić potrzeba podniesienia nastroju, jeżeli dotychczas już próbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie wciąż możemy zejść, nawet po odstawieniu substancji. Jeżeli czujesz się lepiej, to nie powinno już nic katastrofalnego się wydarzyć, ale nie można tego wykluczyć. Polecam Ci wizytę u lekarza, ponieważ dzięki temu będziesz też wiedział jak postępować w przyszłości - zakładam, że w przyszłości może znowu wystąpić potrzeba podniesienia nastroju, jeżeli dotychczas już próbowałeś.

 

dziękuję

czy wystarczy lekarz rodzinny i badania:

 

morfologia

badanie ogólne moczu

mocznik

kreatynina

poziom glukozy

USG układu moczowego z oceną wielkości nerek

 

aby wykluczyć ZS i rabdomolizę , którą wywołuje ZS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×