Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jesteś aniołem


avada kedavra

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to czytasz to znaczy, że jesteś miłością, radością, dobrocią, pięknem. Tak, dobrze słyszałeś, tym właśnie jesteś, istotą wspaniałą, boską. To nie jest czcze gadanie tylko prawda oparta na faktach. A źródeł możemy dopatrywać się u naszych braci mniejszych. Szczególnie tych wyżej rozwiniętych, tam znajdują się źródła naszej moralności, rozwoju intelektu, altruizmu i empatii. Każdy oglądał pewnie nie raz programy przyrodnicze i mógł zauważyć występowanie wspomnianego zachowania, czy to też wśród naszych pupilów domowych. Oczywiście u ludzi mechanizmy relacji społecznych są zazwyczaj bardziej złożone, z racji wyżej rozwiniętego intelektu i zdolności pojmowania świata, dobra i zła, choć wiadomo, dobro i zło można interpretować na wiele sposobów, jednak można przyjąć taki pogląd, że cierpienie to zło, brak cierpienia to dobro, no i przeciwdziałanie cierpieniu swojemu jak innych, to tak w dużym uproszczeniu. Ale źródeł należy szukać u zwierząt, to tam się wszystko zaczęło. MIŁOŚĆ MAMY W GENACH. Na przestrzeni lat widać jak bardzo posunęliśmy się do przodu, w kwestii przeciwdziałania cierpieniu czy poczucia ogólnej sprawiedliwości i dążenia do niej. Ale bym był nie sprawiedliwy, gdybym nie wspomniał o naszych gorszych stronach, mamy je również. Jednak cechy te zanikają, powoli ale jednak, wystarczy cofnąć się kilka tysięcy lat wstecz czy nawet kilka wieków i widać jak duży postęp zrobiliśmy.

 

Także ja jestem dumny z tego, że jestem człowiekiem, z tego, że mam możliwość zastanowienia się nad sobą i nad światem, nad możliwością rozpatrywania ludzkich rozterek, możliwość oglądania przyrody, czy korzystania z cudów nauki, techniki. Fascynuje mnie również tajemnica tego, czym to wszystko jest i dlaczego jest. A bez tak wysoko zwiniętego umysłu nie bylibyśmy w stanie nad tym się zastanawiać.

 

A tak na marginesie, na pewno większość ludzi ma lub miała psa lub kotka. I teraz takie pytanie, co robisz swojemu pupilowi w wolnych chwilach, CO MU ROBISZ?

 

a) czy go głaskasz po brzuszku?

b) czy go całujesz?

c) czy mu robisz gil, gil, gil?

 

[videoyoutube=0DBBUleYTOg][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×