Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niedobór minerałów czy nerwica?


PannaPaulina_1998

Rekomendowane odpowiedzi

No więc zacznę od tego, ze od jakis 10 dni męczę się z bezsennością. Na początku objawiała się ona tym, ze budziłam się regularnie między 3-4 w nocy, ale zawsze tak po godzinie zasypiałam. Później zaczęło sie zasypianie o 22 a budzenie o 24. Aż pewnego dnia miałam zupełnie bezsenną noc. Ciekawi mnie to czy może to być nerwica a moze niedobór minerałów. Robiłam badania krwi to w elektrolitach wyszło mi, że mieszczę się w najniższej normie. Natomiast sód 138mmol/l a przedział jest od 136-145, potas 4,4 mmol/l a przedział jest od 98-106 i chlorki 99 a przedział jest między 98-106. Badania na magnez mi niestety nie wykonano. Tarczyca w normie. Słyszalam ze nerwica objawia się tymi samymi objawami co niedobór minerałow. Oprócz bezsenności zaczęło mi doskwierać ciągłe mrowienie w nogach, ale kiedy wezme np. dwie tabletki magnezu to po jakimś czasie przechodzi. Ból szyi, pleców i karku. Brak apetytu, biegunka i częste oddawanie moczu, pocenie się w nocy ( wcześniej nie miałam z tym problemów ), kołotanie serca nawet jak leżę w spoczynku i sie niczym nie przejmuję Przedwczoraj zaserwowałam sobie kuracje magnezową, wzięłam jednorazowo 5 tabletek magnezu i wszystkie objawy ustąpiły. Nawet od razu zasnęłam, i spałam dwie godziny. Niestety wczoraj znów problem z zaśnięciem. Co to jest? Moźecie mi coś poradzić? Czy to moze niedobór magnezu. Jestem umówiona na wizytę w poniedziałek do psychiatry, boję się, ze przepisze mi jakieś leki które zwalą mnie z nóg a tak naprawdę moze to być wina niedoboru minerałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magnez działa uspokajająco, ale to nie oznacza, że masz niedobór tego pierwiastka. Najlepszym sposobem będzie po prostu dłuższa suplementacja i sprawdzenie, czy z czasem objawy ustąpią. W międzyczasie jakiś dziurawiec na noc, mleko z miodem i inne babcine wynalazki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie znam przedzialow norm dla elektrolitow, ale np moja tesciowa miala takie objawy, jak Ty plus bole w klatce piersiowej, dusznosci itd, zostala przyjeta do szpitala z podejrzeniem zawalu, ale sie okazalo, ze to za niski poizom elektrolitow. Zaraz potem doszla diagnoza ciezkiej depresji. Samo uzupelnienie elektrolitow nie pomoglo jej na depresje, ale na pewno te dwie sprawy sa jakos polaczone.

Ja mialam zdiagnozowane niedobory, ale mi lekarze mowili, ze uzupelnianie trwa tak do miesiaca, zeby poczuc roznice i do 3 miesiecy, zeby osiagnac optymalny poziom, wiec jak wezmiesz raz 5 latbletek magnezu na raz, to chyba autosugestia, a nie jego prawdziwe dzialanie. Ja np mialam drzenie oka i kacika ust i dopier po jakims tygodniu zaczelo troche przechodzic.

Poza tym z tego, co ja sie dowiedzialam, wiekszosc niedoborow objawia sie zmeczeniem i sennoscia, a nie bezsennoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×