Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy adenhonia i nerwica natręctw to to samo? Jakie leki?


kamila1998

Rekomendowane odpowiedzi

Anhedonia czyli brak uczuć,a nerwica natrectw to natrętne myśli.

Jeżeli mam natrętne mysli dotyczące chłopaka (tak jak wczesniejsze moje posty) a anhedonia `związkowa` też mi pasuje do moich objaw? to leki zadziałają na to i na to? I jakie leki polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anhedonia - brak odczuwania przyjemności , zazwyczaj występuje w depresji a nerwica natręctw to zaburzenie obsesyjno kompulsywne , występują w nim obsesyjne myśli i kompulsywne czynności. TLpD I SSRI są najskuteczniejsze z leków ale czy od razu trzeba od nich zaczynać?Nie czytałem twoich poprzednich postów , sorki..;D więc tak najskuteczniejsze są tpld czyli trójpierścieniowe czy jak kto woli trójcykliczne leki przeciwdepresyjne i inhibitory selektywnego zwrotu serotoniny są jeszcze snri serotoniny i noadrenaliny ale w piśmiennictwie psychicatrycznym wymieniane są te pierwsze , ja z właśnego doświadczenia wiem a choruje od 14 roku zycia a obecnie mam 28 że tlpd są skuteczniejsze tylko mają wiele objawów ubocznych choć nie u każdego one wystąpią ja biorę klomipramine anafranil sr75x2 a wcześniej asertin 100 x2 obudwa mi pomagały;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×