Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie poradzić?


Carolinka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam jeden mały problem, szukałam informacji na ten temat w internecie ale nic takiego nie znalazłam.

Od dziecka mam problem, który polega na tym, że jeżeli siedzę i na przykład gram w grę, rysuję itp. Krótko mówiąc skupiam się na jakieś czynności to zaczynam mruczeć a właściwie wydawać z siebie ciągle dźwięki takie jak "mmmmmmm" . Sama nie jestem świadoma tego, że to robię ale często słyszę to od mamy.

Póki siedzę w domu nie sprawia mi to problemu, ale kiedyś będę pracować i boję się, że wtedy również podczas skupienia będę mruczeć.

Po pierwsze zastanawia mnie fakt, co to mruczenie może oznaczać , czym jest spowodowane oraz jak mogę się tego nawyku pozbyć.

Jako dziecko dużo się stresowałam i denerwowałam.. Byłam odizolowana i raczej zawsze byłam na uboczu.

W późniejszym czasie byłam poniewierana przez rówieśników, a w wieku 16 lat miałam depresję.

Czy stres może być powodem tego mruczenia ? Jak nad tym zapanować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbyć się możesz przez domkniecie pętli sprzężenia zwrotnego - znaczy sygnalizację do świadomości w momentach mruczenia.

Technicznie potrzebne do tego niewielkie urządzenie rozpoznające mruczenie i załączające sygnał, który dotrze do świadomości.

Da się napisać taki program na smartfona - a być może apki sygnalizujące rozpoznanie wzorca audio już istnieją.

Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×