Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


antek02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem tu nowy i chciałem poruszyć pewien temat. Ogólnie cierpię na zespół stresu pourazowego, fobię społeczną i wynikającą z tych spraw depresję z powodu przemocy jaka panowała w domu rodzinnym, i fizycznej, i emocjonalnej. Swoją 'walkę' podjąłem 5 lat temu, to znaczy, zacząłem brać leki i przebyłem 3 miesięczną terapię grupową, na której zorientowałem się jak bardzo źle ze mną jest. Po 5 latach łykania ssri i mirtazapiny myślałem, że poradzę sobie i odstawiłem ssri. Niestety poradziłem sobie bez leku 3 miesiące, bo w tym samym czasie rozpocząłem terapię indywidualną i całkowicie się rozkleiłem. Uświadomiłem sobie jak wiele straciłem w życiu przez wewnętrzny paraliżujący lęk i doszła do tego jeszcze świadomość samotności przez całe życie z moimi problemami. Doszło do tego, że szlocham kilka razy w tygodniu, bo tak rozładowuję teraz nagromadzone we mnie napięcie. Jak tak rozmyślam co mogłoby mi pomóc to przebywanie z ludźmi. Ogólnie pracuję, ale w pracy muszę się często uspokajać, że nic mi nie grozi, takie jakby ataki paniki. Szukam jakiejś grupy wsparcia w Krakowie. Nie wiem czy iść jeszcze raz na terapię grupową czy co. Czuję się w potrzasku, bo każdy pomysł wydaje mi się głupi, to znaczy, czuję, że zostanę wyśmiany z powodu moich problemów. Macie może jakieś pomysły? Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×