Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmoterapia


needtherapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę, że jestem tu nową świruską :)

 

Widziałam temat komedia każdego dnia czy coś w ten deseń.

 

Z mojej strony zapytanie -

 

Macie jakieś godne polecenia filmy, niekoniecznie kino komercyjne, które zadziałały terapeutycznie? Coś zmieniły, choć na chwilę? Pozwoliły zamarzyć? Zabrały do innego świata, albo wpłyneły na postrzeganie tego realnego?

 

Z mojej strony polecam film -

Wild (dzika droga)

 

Szukam filmów o wolności.Jej poszukiwaniu i odkrywaniu...

 

Są jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Filmy rzecz jasna dają do myślenia - jedne bardziej, drugie mniej.

 

Od razu co mi przychodzi do głowy po Twoim "Wild" to.. "Into the Wild". Coś pięknego, a zarazem brutalnego w swej rzeczywistości. Koncówka absulutnie zapada w pamięc, a raczej przesłanie głównego bohatera.

 

Kolejno - " Gattaca". Jak bardzo zdeterminowamy potrafi być człowiek, który chce spełnić swoje marzenie? Jedni rodzą się idealni, drudzy PRACUJĄ na to całe życie.

 

Coś bardziej wymagającego - "La grande bellezza". Tam sentencje sypią się jak cudowne złociste zboże. Dystans, ironia, piękno! Szalenie inspirujący i smaczny kawał kinematografii.

 

Nie wiem jak dalece interesujesz się kinem. Czy kubric'owskie pozycje jak " Mechaniczna pomarańcza" czy "Full Metal Jacket" odrobione? Nie wspomnę o "Fight Club" klasyku po którym ciężko spojrzeć sobie w oczy. Pełno tego jest od "Król Lew" po polskiego nostalgicznego Kieślowskiego.

 

Jednak szczerze mówiąc nic nie zastąpi książek Hemingwaya, Whartona! :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×