Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne objawy


krystian1984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! z gory przepraszam jesli podobny post byl obeny na forum.

Mam pewne pytanie dotyczace mojego stanu zdrowia ,a wlasciwie pewnych niepokojacych mnie objawow.Na poczatku musze zaznaczyc ze mam chyba wrodzony talent do wkrecania sobie dziwnych chorob, juz nie raz "umieralem" np.na choroby serca po przeczytaniu artykulu w gazecie.Obecnie jestem na etapie choroby psychicznej, moim problemem sa "dziwne" mysli, chodzi o to ze dosc czesto mowie do siebie w myslach i sobie w nich odpowiadam, tak jakbym prowadzil z kims rozmowe, punkt jest taki ze nie sa to rozmowy z kims ale bardziej konkretnie np. mysle o koledze ze bede sie z nim klócil gdy go spotkam i nakgle cala rozmowa z kolega przebiega w mojej glowie, w sumie to tak jakbym przygotowywal sie do rozmowy(kilka razy mi to nawet pomoglo, przed rozmowa kfalifikacyjna z nowym kierownikiem bylem calkowicie przygotowany na wszystkie pytania :D ) Kiedys mialem takze dziwne leki przed przed ludzmi, gdy mijalem grupe przechodniow staralem sie isc bardzo prosto itd. co czesto musialo wygladac bardzo smiesznie kiedy tak sobie szedlem kolo nich na sztywno, mam swiadomosc bezsensownosci takich czynow i obecnie praktycznie nie mam z tym problemow, dodam tez ze w dziecinstwie mialem troche przezyc z ojcem alkocholikiem wiec moze stąd te moje rozmowy. Bardzo Was prosze o odpowiedz na dreczace mnie pytanie moze ktos z was spotkal sie z czyms takim???? czy po prostu znowu sobie cos wkrecam??? Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć krystian, moim zdaniem nic nienormalnego w tym nie ma. czasem po prostu rozmawiamy w myślach ze sobą lub tworzymy wirtualne dialogi. przecież nie słyszysz żadnych głosów itp. możesz być nadwrażliwy na punkcie swojego zdrowia i tyle. czy ta rozmowa z kolegą odbywała się w myślach, czy ją słyszałeś jak kogoś z zewnątrz? Moim zdaniem nie ma powodu do niepokoju, ale dla pewności mógłbyś skonsultować to z psychologiem.

Trzymaj się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Krystian! :)

 

ja myślę, że każdy sobie tam czasem układa w głowie scenariusze różne, i niekoniecznie musi to od razu świadczyć o jakimś zaburzeniu.

Podałeś mało informacji. Poczytaj troche forum to może odnajdziesz się w czyichś opisach.

Co do wkręcania sobie chorób no to typowe objawy nerwicowe: hipochondryzm, co bazuje na lęku.

Ale nie będę Ci wkręcać nerwicy ani innych chorób! :) Może to przejściowe. Ale jesli miałeś w dziecinstwie problemy tego typu to może wybierz się do psychologa, bo takie rzeczy się odbijają czkawką w dorosłym życiu.

Pozdrawiam Ciepło!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć krystian, moim zdaniem nic nienormalnego w tym nie ma

Popieram zdanie rolingstone. Mnie sie też to czasem zdarza i to odkąd pamiętam.... Prowadze w głowie dialogi sama z sobą... Mi to akurat pomaga. Ale jeśli ma cie to niepokoić to pogadaj z psychologiem, wtedy przynajmniej będziesz spokojniejszy.

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, no chyba, że te dialogi nasuwają Ci się bez Twojej zgody, niejako automatycznie (ruminacje, powracające myśli, motywy muzyczne, nieprzyjemne skojarzenia). To już pachnie nerwicą natręctw, ale nie musi. A w ogóle przecież nic o tym nie piszesz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowa otuchy!! wizyte u psychologa złoże na pewno przyda sie tak czy inaczej, moze po prostu mam za duzo czasu na rozmyslania(praca w ochronie po 10 godzin na dobe polegajaca na siedzeniu i pozdrawianiu przejezdzajacych osob :D ) pewnie to jest tak ze boje sie normalnych procesow fizjologicznych w tym przypadku myslenia. pozdrawiam

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:20 am ]

cos w tym jest rolingstone, mam nawroty mysli dotycza glownie tego na co aktualnie "umieram, choruje", motywy muzyczne rowniez i to nawet bardzo dokladnie slyszalne (melodia, slowa) znajomi mowia ze mam swietny sluch bo nagle gdy fragment muzyczny wraca do glowy moge go zanucic z wielka precyzja. najgorszy jest lek przed choroba, wmawianie sobie ze jetem chory itd. najlepsze jest to ze jestem swiadom ze to bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.favore.pl/9764_psychoterapia-szkolenia-pomoc-psychologiczna.html

 

Zerknij tutaj bardzo tanio+korzystałem z tego linka parę razy więc nie jest to żaden niesprawdzony bubel :) Miałem coś podobnego w sensie z tym przykładem z ludźmi. U mnie jeszcze były inne objawy:< Ale warto szybko skontaktować się z psychologiem jeśli chodzi o takie sprawy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×