Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam jakby różne osobowości, która jest moja?


Gość konwalia23

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ogladam jakis serial albo film, lubie przyjmowac cechy osobowosci danej postaci, kiedy mi sie ona podoba. Potem staram sie zachowywac i wypowiadac jak ona.

Lubie wymyslac siebie na nowo, kreowac. Wychodza mi z tego rozne postacie. To jest takie fajne, bo niby jestem to ja, z moimi zainteresowaniami, pogladami, ale z innym sposobem bycia i wypowiadania sie, a takze innym odczuwaniem rzeczywistosci.

I wszystko byloby super, tylko ze ja nie wiem, na ktora postac, osobowosc mam sie zdecydowac. Fajnie byloby wybrac sobie jedna, a jednak czasem odczuwam, ze chce byc kims innym, czasem jeszcze innym. Oczywiscie te postacie nie sa konkretne, to ja, ale inspirowana kims innym. To ciekawe, pozwala zobaczyc siebie w roznych wersjach i umozliwia lepsze poznanie siebie. Tylko, ze ja nie wiem, kim ja jestem, czy ja w ogole jestem soba, czy zawsze jestem kims innym. Np. od kilku dni odczuwam wyjatkowosc rzeczywistosci (nie zawsze tak mam) i potrzeba bycia mna inspirowana kims innym jest silniejsza. Mam tez ochote przeniesc sie w czasie o kilka lat, poniewaz silnie odczuwam przezycia z tamtego czasu (pozytywne). Rzeczywistosc jest jakas taka jakby za mgla, tzn. ja nie widze tej mgly, ale tak to odczuwam. Wszystko jest dziwne, taka jakby "moc" jest w powietrzu. Kiedy rzeczywistosc traci wyjatkowosc, to wtedy nie chce kreowac siebie na postac i nie chce sie przenosic w czasie, a w powietrzu nie ma "mocy".

Jak mam znalezc wlasna osobowosc w wyjatkowosci rzeczywistosci? Ona jest teraz taka inna, jakby zawierala przejscie do innego swiata. A potem sie to konczy za kilka dni, za tydzien, a za jakis czas, moze meisiac, znowu wraca. Jak w tym wszystkim znalezc siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj konwalia!

 

Ile masz lat i od jak dawna doświadczasz tego typu wrażeń, o których napisałaś? Być może masz problemy z określeniem własnej tożsamości, więc poszukujesz dla siebie różnych alternatyw? Drogą wirtualną trudno cokolwiek stwierdzić. Konieczna byłaby bezpośrednia konsultacja. Czy zażywasz jakieś leki? Leczysz się na coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 20 lat i biore tylko krople na jaskre. Wrazenia takie mam od 1,5 roku, moze 2 lat, trudno mi okreslic. Przeszkadza mi ta chwiejnosc, ze sie nie potrafie zdecydowac na to, kim jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×