Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk a migrena


mamma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o poradę. Zastanawiałam się, czy wpisac ten post do działu "fobie", ale to by było zbytnie uogólnienie mojego problemu.

Otóż ja czuję lęk przed przyjmowaniem leków przeciwbólowych razem z przeciwlękowymi/przeciwdepresyjnymi, które brać muszę,

za poleceniem lekarza.

Ostatnio mam często bóle głowy, chyba migreny, choc to mógłby potwierdzić tylko neurolog, a ja pytałam tylko rodzinnego.

Jednak przypomina to migrenę. Ja mam dziwny lęk, bo naczytałam się o tych wszystkich zwłaszcza celebrytach, którzy mieszali , np.

xanax z przeciwbólowymi i....wiadomo. No i teraz mam taki okres w życiu, że mam często migrenę, ale potrafię się tak męczyć nawet dwie doby,

a nic przeciwbólowego nie wezmę.

Raz postanowiłam, że zastosuje terapię "szokową", po dwóch dniach migreny poprosiłam męża, żeby mi podał tabletkę na siłę, bo sama siedzę z nia

w ręku i nie dam rady. Mąż się przejął rolą, zmusił (na moja prośbę) do połknięcia aspiryny. Uśmiejecie się, ale nawet, jak przedszkolakowi, sprawdził,

czy nie chowam jej w buzi. Po ok. 40 min. poczułam się jak w niebie, bo ból minął, ale przez następne kilka miesięcy ciągle czułam smak tej tabletki w ustach,

miałam ciągłe mdłości (choć nigdy wymioty) i ciągle żułam gumę, żeby nie czuć dziwnego posmaku.

Teraz umówiłam się z lekarzem, że mam przyjśc z dowolnym lekiem przeciwbólowym i przy nim go połknę, ale wizytę mam dopiero w drugiej połowie miesiąca.

Nie daję juz rady. Czy ktoś ma na to jakiś pomysł, lub chociaz "domowe" sposoby na migrenę.

P.S. Hydrożelowe plastry apapu na czoło nic nie dają.

 

mamma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×