Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność w nowym mieście


Stig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, gdyż już nie wiem jak mam zmienić swoje życie. Od października rozpocząłem studia drugiego stopnia w innym mieście, w który nie znam kompletnie nikogo. Od prawie 5 miesięcy poza studiami z nikim się nie spotykam. Czuję się z tym okropnie, ale nie wiem jak to zmienić. Większość osób na roku już się zna z poprzednich lat, studiów i zazwyczaj trzymają się w grupie, po zajęciach albo się rozchodzą szybko albo umawiają właśnie we własnej grupie. Ja natomiast wracam do pustego domu i jestem cały czas sam. Dłużej już tak nie mogę, to jest dla mnie nie do zniesienia.

 

Staram się wychodzić gdziekolwiek byle nie siedzieć w domu, do kina, do teatru, nawet do takich miejsc jak galeria handlowa, ale nawet tam wśród tylu ludzi jestem sam. Mijam ludzi, którzy ze sobą rozmawiają, znają się.

Zapisałem się na dodatkowe zajęcia, koła zainteresowań, ale dalej wygląda to tak, że wracam do domu i dobija mnie cisza i samotność w domu. Nawet pewnie nie potrafię przekazać w mojej wiadomości jak koszmarnie się z tym czuję. Nie jestem człowiekiem śmiałym, ale nie należę również do osób, które dobrze znoszą samotność.

 

Proszę poradźcie mi co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób starasz się nawiązać kontakt z osobami ze studiów tudzież z dodatkowych zajęć?

 

Rozmawiam tak po prostu... co na uczelni się dzieje, na zajęciach. Chciałbym to jakoś pogłębić, tzn. wyjść poza mury uczelni ze znajomością, ale nie potrafię chyba. Jest kilka osób, na których mi zależy jednak rozmowa rozpoczyna się i kończy w murach uczelni. Nie mam pojęcia jak to dalej popchnąć. Tak od, zaprosić jakąś dziewczynę na kawę czy... no właśnie jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×