Skocz do zawartości
Nerwica.com

Autoagresja, natręctwa - jak się pozbyć?


AnneBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Was miał może podobne problemy z autoagresją? Nie wiem, czy mam nerwicę natręctw, bo nie chodzę do psychologa, nie mam takiej możliwości, mam 17 lat, rodzice nie pozwalają mi pójść. Nieważne. W każdym razie to natręctwa - więc piszę tutaj.

 

Od wielu lat obgryzam paznokcie i skórki - ok, to jest w miarę normalne.

Ale od ponad 2 lat mam dwa inne problemy - gryzę policzki i wargi od wewnętrznej strony. Raczej nie robię tego nieświadomie. Jestem bardzo nerwowa, robię to z pełną świadomością, ale nie mogę przestać. Dziwne, nie? Po prostu coś mi każe to robić, nie jestem w stanie tego opisać. Później to puchnie, boli, a ja nadal robię to samo.

Drapię też skórę głowy. Mam kilka ran, które cały czas rozdrapuję do krwi, nad tym też nie panuję, mimo że robię to całkowicie świadomie. Na szczęście mam długie włosy, więc tego nie widać, ale jest to bardzo męczące, tym bardziej jeśli mam iść do fryzjera.

Tak samo z ranami na ciele, zawsze je rozdrapuję, po czym mam spore blizny. Nie potrafię sobie z tym poradzić.

A, jeszcze od dziecka czuję jakby flegmę w gardle. Chociaż laryngologicznie jestem czysta. Mam to od zawsze, podejrzewam, że też może mieć związek z powyższym.

 

Do psychologa nie pójdę, moi rodzice uważają, że to nie jest problem.

Jak mogę się tego pozbyć? "Wyleczył" się ktoś z tego? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest to problem z napięciem i emocjami. Bywa że takie objawy są czasowe i mijają, ale piszesz że masz to od dłuższego czasu i chyba masz wiele stresów w domu. Niedługo będziesz pełnoletnia, być może pójdziesz na studia i wtedy, jeśli to nie minie, będziesz mogła pójść do psychologa. Póki co może spróbuj u psychologa szkolnego?

Samodzielna praca nad sobą, nad kontaktem ze swoimi emocjami, postawami do samej siebie, relacjami z innymi też mogą pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×