Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co może dolegać mojej koleżance? Jakie ma zaburzenie?


bastaplasta

Rekomendowane odpowiedzi

kolezanka ma 16/17 lat, bez przerwy nawija erotyczne tematy, gada o seksie i chlopakach. na facebooku zaprasza codziennie po 8/10ciu chłopaków z całej polski. są to tylko i wyłącznie chłopcy pokroju j. biebera i wokalistów One Direction, potrafi jakby tego było mało lajkować zdjęcia "najprzystojniejsi 13/14sto-latkowie. Dodam, że bardzo lubi konfabulować. ostatnio np. powiedziała, że ma dziecko. co okazało sie kompletną bzdurą. Co jej może być? Jak jej pomóc? :( Cała szkoła się z niej śmieje

PS. Jeszcze dodam, ze w poprzednim roku łapała każdego chłopaka w szkole za ... niby dla zabawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bastaplasta jeśli to Twoja koleżanka albo bliska Ci osoba, to Twoje odbieranie jej zachowania również może pomóc. Przyczyn może być wiele, natomiast mi nasuwa się taka myśl, czy ona tego nie robi z jakiegoś konkretnego powodu. Mówienie tych wszystkich rzeczy albo robienie. Dla zabawy? Jaki ona podaje powód tego swojego tematycznego mówienia albo tych czynów, kłamstw albo dotykania chłopaków. Ja się zastanawiam czy nie ma w tym wszystkim próby zwrócenia na siebie uwagi poprzez to wszystko. Seksualizowanie relacji to też może być objaw, to co opisujesz może podpadać pod zaburzenia osobowości.

 

Niestety nikt przez Internet nie zdiagnozuje Ci koleżanki ani nie przeprowadzi z nią wartościowego wywiadu. To, co możesz zrobić Ty, jeśli masz z nią jakąś relację, to po prostu szczerze z nią o tym porozmawiać. O tym, co czujesz. Niejako skonfrontować ją z tym, jak ją odbierają inni, może ona tego nie rozumie, nie jest w stanie zobaczyć? Przydałaby się jakaś osoba, która w spokojny sposób powie jej, jak jest odbierana. Jednak tu uwaga, bo możesz zostać odrzucona, to zawsze rodzi obawy i niebezpieczeństwo. To jest zawsze pytanie, co stawia się wyżej, swój spokój czy pomoc komuś. Wartościowanie. Zastanawiam się nad jej motywacją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Zastanowil mnie komentarz kliku a konkretnie froteryzm, bo w szkole miała kiedyś upatrzonego chłopaka w którym sie kochała i zawsze łapała go na korytarzu szkolnym (aż mi głupio o tym mówić) i blokując mu drogę przyduszała go czasami do ściany bardzo blisko podchodząc (na styk ciał) i tak go przytrzymała przez dłuższą chwile wykorzystując fakt, że jest silniejsza (jest dosyć puszysta) Ale faktycznie trudno jednoznacznie coś stwierdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×