Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica mysli... cos dziwnego zauwazylam...


mousike

Rekomendowane odpowiedzi

Caly czas zmagam sie z natretnymi mslami oczywiscie na temat zrobieniu krzywdy komus lub sobie itpo itd.... masaaakraaa

troche mi sie to nasililo po tym jak obejrzalam gameplay na youtube krwawego horroru teraz zaluje heh...

 

Ostatnio chlopak zafundowal mi akrylowe paznokcie bo bardzo obryzam od urodzenia no i nie jestem przyzwyczajona do dlugich paznokci.

Ostatnio jak zakladalam spodnie tak strasznie urazilam sobie jeden paznokiec ze baardzo bolalo myslalam ze sobie go wyrwalam ze swoim no i wiecie co?

 

Niby mam straszne okropne mysli krwawe niesamowicie drastyczne a wtedy jak sie urazilam w paznokiec pojawily mi sie gwiazdki przed oczami ze prawie nic nie widzialam ucisk w glowie i piszczenie w uszach na mysl ze sie bym sobie niechcacy wyrwala paznokiec ze bym skaleczyla wlasne cialo ze by leciala mi krew itd...

 

Czy ta reakcja sie nie gryzie z moimi myslami krwawymi?

 

Bo jesli mam myusli zeby sobie podciac gardlo np to nie powinnam tak reragowac na glupi paznokiec chyba nie? nawet gdyby odpadl...

 

Czy to nie jest oznaka tego ze jednak rzeczywiscie te mysli sa falszywe i nigdy bym czegos takiego nie zrobila?

 

BARDZO PROSZE o wasze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mousike, ukucie pod poznokciem to najbardziej możliwy ból, bo tam jest najbardziej unerwione miejsce, ponieważ jesteś pod dużym stresem i widać łatwo zaczynasz się bać musiałeś po prostu stworzyć sobie nowy lęk :( często tak jest że kiedy jesteś pod dużym stresem i strachem byle coś odrobine nas przerazi by przerodziło się w nowe natręctwo :(

 

albo ta gra bardzo cię wystraszyła; albo jakieś wydarzenie z przeszłości przed tym musiało wywołać u ciebie traume, dlatego twój umysł wraca do tego wydarzenia. Ta trauma tworzy stres, a stres tworzy natrętne myśli (które nie są do końca powiązane z tym co ta trauma pokazała)

 

Dlatego najlepiej kiedy pojawiają się myśli aby komuś krzywde zrobić, zapytaj sam siebie "dlaczego tak myśle" pytaj się i pytaj aż przełamiesz bariere stresu i sam sobie odpowiesz. Kiedy pojawiają się te natrętne myśli to tak naprawde to wracasz do źródła problemu tej prawdziwej traumy, natrętne myśli tylko to maskują.

 

Dlatego tak ważne jest aby kiedy pojawiają się te natrętne myśli zapytać samego siebie dlaczego tak myśle.

 

(Oglądałaś pewnie na filmach sceny że ktoś jest przybity i nie chce gadać o tym co go trapi, a jak w końcu przyjaciel go zmusi do powiedzenie przełamuje się i poczuje lepiej z tym jak powie; bo to tak działa musi sami się poznać i przyznać co nas trapi )

 

bo to jak mniej więcej czuje się osoba z nerwicą natręctw, bardzo irytuje i frustruje go to cos co gnębi dlatego stara się to jakby zakryć. Bardzo cię coś wystraszyło dlatego z jednej strony nie chcesz do tego wracać, a z jednej strony chcesz to przerobić sobie. Dlatego twój mózg tworzy stres, aby zakryć to bo częściowo bardzo nie chcesz do tego wracać.

 

Jeszcze raz kiedy pojawiają się te myśli, po prostu zapytaj siebie dlaczego tak myślisz. Możliwe że nie od razu sobie odpowiesz (bo ta bariera stresu może być duża) ale pytaj i pytaj aż w końcu poznasz prawde co cię wewnątrz trapi wtedy się uwolnisz.

 

Tylko najlepiej, pytaj siebie tylko jak nachodzą myśli,

kiedy myśli nie ma nie pytaj tak siebie ani też za często też tego nie analizuj bo to też do paranoi może doprowadzić x_x

 

 

możliwe że to poprostu ten horror tak na ciebie wpłynął i taką traume wywołał. Wierz mi horrory czy inne dziwne filmy mogą wpłynąć na psychike x_x Jak raz przeraziłem się filmu miałem przez długi czas że nie mogłem do telewizora się zbliżyć.

 

Najlepiej kiedy natrętne myśli się pojawią sam siebie zapytaj. Przebij te bariere stresu by poznać źródło. Wtedy się od tego uwolnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×