Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Mamre

ISTDP Intensywna Króterminowa Psychoterapia Dynamiczna

Rekomendowane odpowiedzi

Cytuję ze strony http://www.lps.pl/psychoterapia/istdp/wiecej-informacji-2/ :

 

"ISTDP to Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Psychodynamiczna.

 

Intensywna, ponieważ taka jest praca w trakcie sesji terapeutycznej. Terapeuta i pacjent razem mocno angażują się w pracę nad bieżącym problemem, odwołując się do bezpośredniego doświadczenia pacjenta “tu i teraz”. Wspólnie pracują nad wzmocnieniem mechanizmów sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu, zwracając się przeciw temu, co prowadzi do powstawania cierpienia. Ważnym elementem jest praca nad objawami cielesnymi. Prowadzący terapię jest aktywny i dyrektywny.

 

Krótkoterminowa ponieważ pozwala na optymalne skrócenie czasu leczenia. W podejściu ISTDP terapia trwa, w zależności od zgłaszanego problemu, od kilku do kilkudziesięciu sesji. Gruntowne, kilkuletnie szkolenie jakie przechodzą terapeuci stosujący to podejście sprawia, że możliwe jest stosunkowo szybkie zdiagnozowanie problemu i dobór odpowiednich technik terapeutycznych.

 

Psychoterapia, czyli metoda leczenia wewnętrznych, emocjonalnych, psychicznych problemów. Umożliwia zarówno lepsze poznanie siebie jak i realną zmianę w doświadczeniu i zachowaniach. Pomaga w leczeniu zarówno objawów fizycznych o podłożu psychicznym jak i trudności w relacjach z innymi ludźmi i światem zewnętrznym.

 

Psychodynamiczna bo odwołuje się do działających w człowieku głębokich sił psychicznych, których działanie wpływa na nasze przeżywanie, doświadczanie i wchodzenie w relacje. Są one źródłem energii życiowej i niosą ze sobą ważne informacje. ISTDP to technika pomagająca w uczeniu się skutecznego gospodarowania tymi siłami tak, by sprzyjały lepszemu samopoczuciu i przystosowaniu. Efektem jest zwiększenie wpływu na siebie, na relacje i zachowania.

 

ISTDP korzysta z wieloletnich osiągnięć psychoterapii, zapoczątkowanej przez Freuda i rozwijanej w różnych kierunkach przez jego następców.

 

Podjęcie psychoterapii metodą ISTDP poprzedzone jest wstępną konsultacją służącą zdiagnozowaniu problemu oraz ustaleniu planu leczenia.

Sesje trwają od 60 do 180 minut i odbywają się z różną częstotliwością, uzgodnioną wspólnie przez pacjenta i terapeutę".

 

 

Czy ktoś z Was brał udział w takiej terapii i może coś o tej metodzie i jej skuteczności opowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×