Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość lemon1

Skierowanie na terapie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak długo ważne jest skierowanie na psychoterapie indywidualną? Ponoć miesiąc plus okres oczekiwania.

Do szpitala chyba 14 dni a na oddział dzienny ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lemon1, zależy od miasta i limitów placówki. W niektórych placówkach na psychoterapię w ramach NFZ czeka się od półtora roku do dwóch lat. Zapisujesz się w kolejkę oczekujących. Skierowanie z tego, co wiem, jest ważne do momentu wykorzystania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Oj to nie wiesz bo do szpitala psychiatrycznego 14 dni plus okres oczekiwania.

Tylko nie wiem ile na psychoterapie indywidualną i grupową i na pewno nie do momentu wykorzystania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skierowania są w zasadzie ważne 30 dni - i myślę, że to również należałoby tak traktować i to jest czas na zarejestrowanie się, bo później czekać to sobie możesz i 2 lata - na tym samym skierowaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

zaczarowana dzięki za info też coś słyszałem tylko nie miałem pewności dobrze prawisz :smile:

-- 17 sie 2014, 14:29 --

aha i cos mi się obiło o uszy że co roku musi być nowe ale to są zagmatwane sprawy urzędowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Oj to nie wiesz bo do szpitala psychiatrycznego 14 dni plus okres oczekiwania.
Nie mówiłam o szpitalu tylko o terapii indywidualnej ;) Na nią z NFZ-tu czeka się długo, w zależności od limitów danej placówki. Skierowanie do szpitala, a na psychoterapię indywidualną, to dwie różne rzeczy.

Dla uściślenia, informacja ze strony NFZ:

Termin ważności skierowania nie jest ściśle określony. Skierowanie do poradni specjalistycznej, na badanie diagnostyczne lub do szpitala ważne jest do chwili jego realizacji lub traci ważność z chwilą ustania przyczyny kierowania. Np. skierowanie wystawione w roku 2013 na wizytę w roku 2014 (bo taki jest okres oczekiwania), będzie ważne w roku 2014, w dniu wizyty. Podobnie jest ze skierowaniami do pracowni/ zakładów diagnostycznych czy do szpitala.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy skierowanie zostanie przedłożone do realizacji po zbyt długim czasie od daty jego wystawienia - wtedy lekarz może podjąć decyzję o konieczności zaktualizowania informacji o stanie zdrowia pacjenta celem zweryfikowania pierwotnej przyczyny kierowania.

Odstępstwa

skierowanie do szpitala psychiatrycznego wydawane jest w dniu badania, a jego ważność wygasa po upływie 14 dni.

skierowanie na świadczenia rehabilitacji leczniczej traci ważność po upływie 30 dni od dnia wystawienia - do tego czasu należy je zarejestrować w miejscu udzielania świadczeń.

skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ważne jest 18 miesięcy od dnia jego wystawienia.

później czekać to sobie możesz i 2 lata - na tym samym skierowaniu
Czyli do momentu wykorzystania. Niemniej jednak nie jestem pewna, czy skierowanie ważne jest tylko 30 dni od momentu wystawienia do rejestracji a nie dłużej. Niektóre skierowania są ważne zdecydowanie dłużej. Pytanie tylko, czy wchodzi w to również skierowanie na psychoterapię.
aha i cos mi się obiło o uszy że co roku musi być nowe ale to są zagmatwane sprawy urzędowe
Chodziłam prawie trzy lata na psychoterapię i nie wymagali przynoszenia nowego skierowania. Może to jednak być zależne od umowy, jaką dana placówka ma podpisaną z NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tym donoszeniem skierowania to kiedyś tak było, ale niektórzy jakby nie zaktualizowali sobie wiedzy i dalej każą przynosić - takich na szczęście co raz mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

Artemizja, zaczarowana dobrze mówi bo moja lekarska też coś bąkła i nie wiedziałem czy żle zrozumiałem czy się pomyliła.

Pytanie było nie ile się czeka na psychoterapie tylko ile jest ważne czyli np na psychoterapie indywidualną jest to miesiąc tzn jeżeli do miesiąca nie przyniesie się tegoż papierka do rejestracji w celu oczekiwania w kolejce na termin który może trwać i trwać można sobie otóż ten papierek wsadzić wiadomo gdzie :lol: .

-- 18 sie 2014, 09:28 --

Chodziłam prawie trzy lata na psychoterapię i nie wymagali przynoszenia nowego skierowania. Może to jednak być zależne od umowy, jaką dana placówka ma podpisaną z NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Otóż wytyczne NFZ teraz takie są że nie można chodzić 3 lata na psychoterapie tylko jest to ileś tam spotkań ok 60 godzin raz w tygodniu czyli wychodzi ok rok potem trzeba mieć przerwę jakieś pół roku żeby iść na kolejną terapie tak to teraz wygląda
To jest zależne od placówki. Swoją psychoterapię skończyłam w czerwcu, więc to, co napisałam jest jak najbardziej aktualne. Każda placówka ma inny kontrakt i to on wyznacza ramy czasowe psychoterapii. W ZIP-ie w Szczecinie było to max 3 lata i nie trzeba było przez ten okres donosić po x razy nowych skierowań. To terapeutka decydowała, czy kontynuować terapię, czy nie i robiła to w ramach pierwszego skierowania. Dopiero po okresie trzech lat, gdybym chciała chodzić dalej na terapię, to musiałabym mieć pół roku przerwy(bo takie są wytyczne NFZ dla ZIP-u), ale powrót i tak byłby w ramach tego samego skierowania, o czym zresztą również zostałam poinformowana przy odejściu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jak długo ważne jest skierowanie na psychoterapie indywidualną? Ponoć miesiąc plus okres oczekiwania.

Do szpitala chyba 14 dni a na oddział dzienny ?

Ja rejestrowałam się telefonicznie na terapię indywidualna na NFZ w przeciągu miesiąca od otrzymania skierowania. na pierwsze spotkanie czekałam jakieś niecałe 3 miesiące. Psychoterapeutka powiedziała (to ona minie zapisywała) że najlepiej będzie jak przyjdę z nowym skierowaniem, żeby było jak najbardziej aktualne, więc powiedziałam psychiatrze żeby dała mi nowe na wizycie która poprzedzała spotkanie z terapeutką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi