Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
xanonymous

Hordenina

Rekomendowane odpowiedzi

Hordenina to alkaloid o słabym działaniu stymulującym. Podobnie jak inne suplementy stymulujące zwiększa ilość noradrenaliny pobudzając dzięki temu metabolizm, zmniejszając łaknienie i dodając energii. Naturalnie występuje on w wielu gatunkach roślin, głównie w kaktusach i akacjach. Największe stężenie hordeniny znajdziemy jednak w jęczmieniu, od którego łacińskiej nazwy substancja wzięła swoją. Hordenina jest pochodną fenyloetyloaminy podobną strukturalnie do tyraminy.

 

Działanie

 

Hordenina ma działanie lekko pobudzające, stymulujące oraz bakteriobójcze. Jako selektywny inhibitor monooksydazy(iMAO-B), odpowiada za rozkład dopaminy - neuroprzekaźnika, którego poziom w naszym mózgu wpływa na podejmowanie decyzji. Wpływa także na uwalnianie gastryny odpowiedzialnej za prawidłowy stan błony śluzowej żołądka. Jednocześnie hordenina nie przyczynia się do wzrostu ciśnienia tętniczego, zaburzeń pracy układu nerwowego, czy oddechowego, jak w przypadku niektórych stymulantów.

 

Zastosowanie

 

Hordenina znajduje zastosowanie w kulturystyce. Wspomaga ona proces spalania tłuszczu zapasowego wpływając jednocześnie korzystnie na możliwości wysiłkowe sportowców. Doskonale sprawdza się także w odchudzaniu, przyczyniając się do nasilenia metabolizmu i tym samym, skutecznej redukcji masy ciała. Blokuje ponadto działanie 18 gatunków bakterii gronkowców, odpornych na penicylinę. Jest także doskonałym sposobem na lepszą koncentrację i zdolność skupienia. Szczególnie pomocna jest przy wzmożonej aktywności poznawczej, doskonale zwiększając naszą wydajność umysłową. Hordenina stosowana jest także jako składnik kosmetyków przeznaczonych do walki z problemami naczyniowymi. Dodatkowo hodrenina jest selektywnym inhibitorem MAO-B w związku z tym zażywana powoduje efekty właściwe dla iMAO-B takich jak wzrost neuroprzekaźników (serotoniny, dopaminy, noradreanliny) co wiąże się z efektem przeciwdepresyjnym.

 

Dawkowanie

 

Hordeninę najlepiej jest przyjmować dwa do trzech razy na dobę w dawkach po 50 mg. Dla uzyskania lepszego efektu redukcji masy ciała, zaleca się stosowanie jej łącznie z kofeiną oraz synefryną. Zażywana wraz z PEA blokuje jej rozkład i sprawia, że więcej fenyloetylaminy przedostaje się do układu nerwowego

 

Uwagi

Nie należy zażywać iMAO-B razem z lekami z grupy SSRI. Zażywanie iMAO-B może być niebezpieczne ze względu na liczne interakcje.

 

Można zakupić np. tu http://www.zdrowysklep.net/pl/p/Hordenina/87 Jest też składnikiem różnych suplementów diety dla sportowców.

 

Ktoś stosował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie niewskazana dla osób z jakąkolwiek odmianą lęków , nie dla fobików wszelkiego rodzaju , leczenie depresji stymulantami to też nie najlepszy pomysł łatwo pogłębić depresję a jeszcze dostać nerwice można , hordenina podnosi głównie poziom znienawidzonej norepinefryny przy znikomym działaniu dopaminergicznym i serotoninowym. mały potencjał do leczenia czegokolwiek innego jak nadwaga . pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×