Skocz do zawartości
Nerwica.com

BŁAGAM KOGOŚ O POMOC


neurosis123

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, wiem, ale sporo ludzi opisuje na forach że np. po depakine wypadają włosy i się tyje, początkowo lekarka zapiasała mi lamotryginę, myślałam że po niej będzie ok, ale wystąpiły skutki uboczne, masz jakieś doświadczenia z depakine lub innym stabilizatorem? możesz się podzielić wrażeniami? ja miło wspominam citalopram, ale niestety podbijał mi fazę hipomanii (w sumie lepsze to niż depresja). Nie miałam po nim takich skutków jak utrata włosów czy tycie :(

Teraz lekarka kazała brać przez miesiąc depakine, potem dołączyć escitalopram. Nie wiem czy zacząć już brać tą depakine chrono 300? za kilka miesięcy mam egzamin i boję się żeby mnie nie przymuliło, no i ta waga i wypadanie włosów, kurcze nie wiem co robić, z drugiej strony jesienią najbardziej nawraca mi deprecha jak nie ma słońca czuję się fatalnie, tak źle i tak niedobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę się wypowiedzieć w kwestii tycia po lekach. też mi się wydawało, że tyję od leków, czy tam od chorej tarczycy i problemów z hormonami. ale z doświadczenia wiem, że da się nad tym zapanować, jest to cholernie trudne, ale da się. przytyłam prawie 20kg biorąc leki i schudłam już 16kg biorąc te same leki. tyje się od jedzenia, a nie z powietrza. brutalna prawda. wiem, że leki wpływają na metabolizm i się więcej odkłada i apetyt większy, ale to jest do ogarnięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po obu ciążach niewiele przytyłaś / ewentualnie szybko zeszłaś z wagi, to raczej nie ma podstaw do niepokoju. Nie każdy ma tendencje do przybierania na wadze. Poza tym, jak zauważysz, że zaczynasz tyć, zawsze możesz lek odstawić, po co się z góry nastawiać.

Tym bardziej, że nie planujesz tego brać wiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba niestety mam, ....pewne problemy z metabolizmem, no nic spróbuję...ale co z tym ogłupieniem i brakiem koncentracji i uczuciem jakby było wszystko jedno...., czy ma ktoś doświadczenia w stosowaniu depakine? lepiej już teraz zacząć czy po egzaminie licząc że jakoś samej uda się przetrwać jesień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zaczęłabym brać najpierw Escitalopram a dopiero jeśli będziesz czuła, że nastrój masz zbyt podwyższony wtedy dołącz depakinę. Ja też po SSRI łapię hipomanię, ale szczerze mówiąc lubię ten stan i po stabilizator sięgam w ostateczności. Ale musisz sama zdecydować, bezpieczniej będzie posłuchać lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i zwalczyć kiepski nastrój i kiepskie myśli oraz obezwładniającą niechęć do wszystkiego w tym do życia...proszę o jakąś radę :roll:

 

-- 18 lip 2014, 17:49 --

 

lucy1979 wiesz kilka lat temu brałam citalopram, moja lekarka powiedziała że escitalopram jest lepszy bo nie ma drugiego składnika, który blokuje ten pierwszy jak w citalopramie, i po tej właśnie kilkuletniej przerwie w braniu citalopramu, wzięłam ponownie 2 tyg. temu i miałam następnego dnia taki lęk że bałam się że nie dojadę do pracy, coś niesamowitego, nigdy tak wcześniej nie miałam, nie wiem jak to będzie z escitalopramem? stosowałaś może?

 

-- 18 lip 2014, 17:52 --

 

lucy1979, ja też lubię hipomanię, zawsze to lepsze niż depresja ;) więc chyba masz rację może zacząć od escitalopramu, tylko może jakiś jeszcze przeciwlękowy wziąc, a może ten escitalopram nie ma takiego efektu nasilającego lęk jak citalopram? a może moje synapsy się zużyły i inaczej funkcjonują ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za radę, z benzodiazepin mam w domu relanium (też chyba może być zamiast donazepamu?) , ale staram się brać od wielkiego dzwonu właśnie dlatego że wiem że uzależniają,

 

-- 18 lip 2014, 18:05 --

 

a może chodziło ci o diazepam, to własnie relanium ;)

 

-- 18 lip 2014, 18:08 --

 

dziękuję wszystkim za porady i mam nadzieję że lepiej się czujecie, czego wszystkim serdecznie życzę :smile:

 

-- 20 lip 2014, 14:19 --

 

oboje w wieku szkolnym, mam pytanie czy jak się dostarczy zwolnienie L4 od psychiatry mogą za to grozić jakieś konsekwencje w pracy typu zwolnienie lub brak możliwości awansu? sama nie wiem poprosiłam lekarkę o L4, na wypadek gdybym źle się czuła po lekach, ale teraz się zaczęłam zastanawiać, wiecie coś może na ten temat?

 

-- 20 lip 2014, 14:28 --

 

Hej wie ktoś może o L4 od psychiatry i czy mogą być z tego tytułu jakieś konsekwencje, że zaczną ci się bardziej przyglądać, normalne zachowania będe poczytywać za nienormalne, już sama nie wiem w tym kraju i czy nie zwolnią z pracy...ma ktoś jakieś doświadczenie i wiedzę w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×