Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica na tle wyboru kierunku studiów i pracy


konrad9595

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! MAM 18 lat i jestem w maturalnej klasie i bardzo sie niepokoje moją przyszłością.Mam NN od 5 lat.Ale to natręctwo jest inne od tych poprzedniejszych a różni sie tym że chce być w przyszłości kimś ( Meteorologiem ) i boje sie ze ta praca i studia nie beda moja pasja albo nie podolam stresowi.Doszło do tego ze przestalem sie uczyć . I jak oglądam np pogodę w telewizji albo w internecie to od razu nie chce o tym myslec i przez to nie sprawia mi to przyjemności.Nie wiem czy sluchac sie tych mysli. Zaczeło się od tego , że jak nie rozumiałem jakiegoś pojęcia to bardzo skrupulatnie musiałem to sobie wyobrazić w głowi i to doprowadzało mnie do szału.Chciałem wszystko wiiedzieć. Z innymi natrectwami jakos sobie radzilem ale z tym natrectwem nie moge sobie poradzić bo ja o tym musze mysleć bo bez tego bedzie źle.

Proszę pomóżcie!!!! :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konrad9595, wiesz natrętne myśli są przeciwne do nas samych co oznacza że bardzo chcesz iść na ten kierunek świadczy o tym też to że nadal oglądasz pogode. Te myśli pojawiły się poprostu przez stres.

 

Wiesz zmagałem się z nerwicą długo ale najlepsze jest robić wszystko jakby jej nie było. Jak jakiekolwiek natrętna myśli przychodzi ignoruj ją i daj jej przejść. Wtedy twój umysł wkońcu się naprostuje i będziesz wiedział wszystko co robić. Te myśli są wywołane przez stres dlatego nas tak przerażają i dlatego pokazują nam to czego się boimy(bo to poprostu nasz stres przyjął postać myśli). Rób wszystko jakby tego nie było i ignoruj to, wtedy twój umysł sam się dopasuje, tylko bądź cierpliwy bo to nie od razu się poprawi.

 

Ważne to też aby wyluzować. Rób częściej to na co masz ochote, rozwijaj pasje, graj w gry rób to co lubisz. Kiedy robimy to co chcemy stajemy się ze sobą szczerzy to mniej męczy nas stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×