Skocz do zawartości
Nerwica.com

Różne zmienne stany emocjonalne.


ziomus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, lecze się od dłuższego czasu mam zdjagnozowane zaburzenia osobowości neurotyczne i zaburzenia lękowe. Jest lepiej o niebo niż 2 lata temu kiedy byłem w szpitalu, ale wciąż nie jest idealnie. Mam problem z nastrojem. Raz potrafie być smutny, zniechęcony, mieć czarne myśli. Innym razem jestem pobudzony do tego stopnia, że cięzko mi się skupić np. na nauce. Wtedy chodzę po domu, pije dużo coli, palę. Nie potrafie skupić się na jednej rzeczy. Chciałbym sobie usiąść i spokojnie coś porobić, a nie co chwile sprawdzam facebooka, zmieniam co chwile piosenke, ide coś zjeść, potem zapalić. Często wtedy musze rozmawiać, mam dużo pomysłów i myśli. Nie jest to stan raczej przyjemny, czuję się bardziej rozdrażniony. Często musze mieć coś od razu, a jak tego nie mam to sie wkurzam. Potrafi się to zmieniać bardzo szybko w ciągu jednego dnia, kilku godzin. Bardzo mnie to męczy, wizyte u pani psycholog mam 1go kwietnia a u psychiaty 7go. Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :papa:

Sama chciałabym to wiedzieć, bo mam identycznie. Najprawdopodobniej wynika to z twoich zaburzeń. Sama mam nerwicę lękową a przez cały czas sądziłam, że taki mam charakter, bo ten stan trwa już od kilku lat. Dobrze, że wróciłeś do terapii.

To o czym piszesz wygląda na pobudzenie psychoruchowe:) Nie wiem czy cola jest tu wskazana;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że zamiast palenia i coli lepiej by było jakbyś sobie pobiegał, popływał czy chociaż na spacer poszedł. Każda forma ruchu przyniesie ci korzyść. Mi też to wygląda na pobudzenie psychoruchowe. Jeśli jesteś nadpobudliwy psychoruchowo i tego nie wyładujesz w zdrowy sposób, to nie będziesz mógł się skupić na nauce, bo będzie cię "nosić".

 

Chociaż z drugiej strony trochę mało o sobie napisałeś. Czy jest coś konkretnego co Cię wprawia w takie pobudzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardzo pomaga dlugi spacer lub bieganie z dobra muza. Ale taka ktora pozwala roladowac emocje. Mozesz sprobowac plywania lub sztuk walki. Wszystko zalezy od tegi jakie emocje sa zwiazane ze stanem pobudzenia. Na pewno cola i fajki nie sa wskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×