Skocz do zawartości
Nerwica.com

CYCLODYNON - niepokalanek mnisi


MalaMi1001

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam tą roślinkę całkowicie przez przypadek czytając sobie o niehormonalnych sposobach leczenia zaburzeń hormonalnych, czy takowe są, ponieważ od lat borykam się z przetłuszczającymi się włosami, brałam już izotretynoinę, która średnio pomogła w tej materii i podejrzenie pada na zaburzenia hormonalne. Antykoncepcji łykać już nie zamierzam nigdy stąd moja ciekawość. Lek niby przeznaczony jest do łagodzenia objawów PMS. Nie chodziło mi w prawdzie o to, ale co ciekawe na temat roślinki i leku przeczytałam:

Niehormonalny preparat roślinny o działaniu dopaminergicznym. Badania powinowactwa do receptorów ekstraktu z owoców niepokalanka (agnus castus) wykazują wiązanie się składników ekstraktu z receptorami D2-dopaminowymi obniżając poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę. Lek wpływa regulująco na układ podwzgórze - przysadka mózgowa – jajniki powodując ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię.

Brała może to któraś z dziewczyn? A może forumowi "farmaceuci" coś wiedzą na temat tej rośliny? Domyślam się, że lek jest słaby bo sprzedawany bez recepty więc zapewne nie wpłynie na samopoczucie osoby z depresją, ale może jest sposobem na wahania nastroju związane z cyklem miesiączkowym u kobietek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Również szukałam coś na temat niepokalanka mnisiego.Zakupiłam tabletki o nazwie " Castagnus" które są właśnie na bazie tejże rośliny.

Pytałam i niestety nie ma herbatki/suszu do zaparzania,tak jak w przypadku innych ziół.

Na razie pobieram je 3 dni,a trzeba brać 3 miesiące by nastąpiła poprawa,więc zobaczymy xD

 

Przetłuszczające się włosy mogą być powodem zanieczyszczenia/toksyny w organizmie/Candida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×