Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psychoterapia NFZ


Archie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem żadnego zbiorczego wątku na ten temat, więc spytam się tutaj: jakie warunki trzeba spełnić, żeby zakwalifikować się na "państwową" psychoterapię? Trzeba być ciężkim przypadkiem, czy opinia/skierowanie od psychiatry ze stwierdzeniem zaburzeń lękowych wystarczy?

 

No i pytanie do osób, które korzystały z takiej formy psychoterapii - jak z jej jakością? Moje doświadczenie z państwowymi psychiatrami są bardzo kiepskie w przeciwieństwie do prywatnych specjalistów, a trochę się ich przez te lata przewinęło :bezradny: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam skierowanie od psychiatry. Zapisałam się i czekam już prawie 4 miesiące :( Czy lepiej jest podzwonić po różnych placówkach? Czy myślicie, że w obrębie jednego miasta czas oczekiwania może być różny? Ja zadzwoniłam do dwóch placówek, w pierwszej powiedzieli mi, że nie prowadzą już zapisów w tym roku, w drugim, wciągnęli mnie na listę i uprzedzili o około półrocznym okresie oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam skierowanie od psychiatry na terapię u psychologa i w jednym miejscu kazali mi czekać min 2 lata! takie terminy mają.

Potem do jednej placówki się zgłosiłam i czekałam 4 miesiące. Psycholog porozmawiała ze mną i zaproponowała mi terapię...PRYWATNĄ.

Nabawiłam się kolejnego problemu o teraz na grupowej jestem terapii i wiem,że po niej mogę normalnie z terapeutką pracować dalej.

 

mothyl próbuj bo terminy są różne i może się zdarzyć,że szybciej dostaniesz termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×