Skocz do zawartości
Nerwica.com

weltschmerz


Łapa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiara to jeden z istotniejszych spraw w życiu dla osoby wierzącej, a często i dla poszukującej.

Nie wiem,powiedzieli że nie pomogą jeśli bede potrzebowala pomocy.

Jeśli rodzice tak stawiają sprawę, to znaczy, że jest to dla nich rzecz poważna i ich swoją decyzją krzywdzisz. Jeśli jesteś jedynaczką to krzywdzisz ich podwójnie.

Wyjście dla Ciebie - wyprowadzić się jak tylko skończysz 18 lat, albo przeprowadzić spokojną rozmowę w której wyłożyłabyś swoje racje, w sposób jak najmniej egzaltowany i nastoletni, a jak najbardziej dojrzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Władzy kościoła nad ludem, chyba sobie sam dopowiedziałeś. Zresztą można wziąć i późniejszy okres polskiego katotalibanu po średniowieczu, byle nie czasy współczesne co by autorka postu była wolnym człowiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś rażącym przykładem na to, że ateizm, a zwłaszcza antyklerykalizm często wiąże się z ignorancją. Nie wiem gdzie widzisz tą władzę kościoła nad ludem, weźmy na przykład filozofię średniowieczną, czyli to w jaki sposób ludzie myśleli:

"Filozofia średniowieczna miała być mało oryginalna i uzależniona od teologii. Prowadzone od końca XIX wieku badania pokazały jednak, że ten pogląd jest niesłuszny, a filozofia średniowieczna była niezwykle różnorodna i bogata w oryginalne treści" (podaję za wikipedią, bo sięgać do profesjonalnych opracowań nie chce mi się na potrzeby rozmowy forumowej)

Jedyną "władzą kościoła nad ludem" jaką mogę uznać w średniowieczu były klątwy, (jeśli mówimy o katolicyzmie), bo umówmy się wyciąganie Świętej Inkwizycji to dla wykształconego człowieka strzał w stopę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że jesteś katofilem, a kysz duchu nieczysty :>

Byłoby potworną głupotą i marnotrawstwem czasu poznawać dokładnie dzieje religii, której pierwsze z brzegu założenia, dogmaty są żenujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×