Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Mi to pomaga jak mam juz taka bezsilnosc i dosyc wszystkiego i zaczyna sie placz, ale musi byc taki na maksa! nie takie popłakiwanie. I wtedy po takim czyms, czuje jakas taka ulge, zaczynam wolniej i gleboko oddychac i potem jak juz sie ogarne to nawet sił mam wiecej. Kilka razy juz mialam tak, ze bylam caly dzien zmeczona, zdołowana, potem na wieczór płacz - i po płaczu dostawalam wiatru :) za gotowanie sie bralam, sprzatanie i jakos dobrze sie czulam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, Co bylo ciekawego na zajeciach, ze polecialy lzy?

Omawialiśmy filozofię Levinasa, on pisał o braniu odpowiedzialności za "Innego" - drugiego człowieka bez oczekiwania na rewanż, o bezinteresownym braniu na siebie odpowiedzialności wyrażającym się w relacji "Twarzą w Twarz", cierpieniu za innego, do mnie ta filozofia bardzo przemawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nazywam się niewarto, Bardzo mądre podejście do życia,,cierpiec za inna osobe , w jakim sensie ? cierpienie fizyczne czy psychiczne, czy to nie ma znaczenia?

Tu nie było mowy o konkretnym cierpieniu, ale jest to filozofia Żyda, człowieka, który przeżył wojnę i holokaust i sam w życiu dużo wycierpiał. Autor tej filozofii - Levinas - sam w życiu dużo wycierpiał i widział dużo cierpienia. I jego filozofia jest wynikiem tego doświadczenia.

Chodzi o to, że człowiek, mając świadomość własnej śmierci i tego, że Istnienie pozostanie bez Istniejącego (beze mnie), decyduję się poświęcić za drugiego człowieka, wziąć za niego odpowiedzialność, a mogłabym myśleć tylko o sobie, bo przecież spotka mnie śmierć. Jednak decyduję się poświęcić dla innego.

 

Enii, mnie filozofia pasjonuje, ale rzeczywiście, jak się ma na studiach 30 godzin to nie ma miejsca na prawdziwe filozofowanie, tylko na jakąś historię poglądów i stanowisk filozoficznych.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×