Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hasiok


gabi82

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to coś pozytywnego że ktoś nam pomaga widząc że mamy problem. Tak więc to miło ze strony Twoich rodziców że Cię wożą do puki sama się do tego nie przełamiesz :) Problem jest tylko wtedy gdy ktoś zaczyna urzalać się nad sobą i wykorzystywać swoją chorobę (nerwicę) do manipulowania innymi aby oni litowali się nad nim i wyręczali go we wszystkim tym, co tak naprawdę mógłby zrobić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peace-b, masz rację, tylko że granica między autentyczną potrzebą pomocy a manipulacją jest bardzo cieniutka. Problem polega na tym, jak to odróżnić?...

 

[ Dodano: Sro Wrz 20, 2006 5:14 pm ]

PS. Ta manipulacja może być- a nawet często jest- nieświadoma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda że ta granica jest bardzo cienka. Pozwoliłam sobie jednak na takie stwierdzenie poniewarz z postów gabi82 wynika iż stara się ona walczyć ze swoją nerwicą i przełamywać bariery, więc wysunięcie wniosku o "profitach z nerwicy" jest w tym przypadku chyba trochę pochopne i krzywdzące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie przełamywac. Codziennie tocze ciezka walke sama ze soba. Zreszta pewnie jak kazdy z nas. Kolejny krok walki to bedzie powrót do pracy. Powrót to normalnego zycia. Moze tzeczywiscie w tej chwili mam za duzo korzysci z nerwicy. Siedze sobie w domu na zwolnieniu, nic nie robie, rodzice sa na kazde moje zawołanie, jak wspomiałam wszedzie mnie woza, Moze to o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, pospiech nie jest wskazany. A ja już za półtora tygodnia skoczę na najgłębszą wodę: wyprowadzę się z domu i wrócę na stduia. Biorąc pod uwagę, że od miesięcy nie pojechałam nigdzie bez męża lub mamy, to nie wiem jak to będzie. Umieram ze strachu:-(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×