Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągle uciekam.


Zupapomidorowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, piszę do Was bo terapia otworzyła mi oczy na to, że ciągle uciekam.

Podczas spotkań terapeutycznych w grupach uciekam, skupiając wzrok na tym co za oknem. Dopytuje się kiedy przerwa, zwłaszcza jak rozmowa między uczestnikami jest napięta.

Ostatnio będąc na weselu u przyjaciela, chciałam uciec bo nie mogłam znieść widoku kochającej się rodziny (ja jestem DDA, DDD). Czuje się gorsza od ludzi, którzy mieli w domu szacunek i miłość od maleńkości.

Chcę uciekać kiedy czuję zazdrość wobec faceta (wtedy np. gdy on zwróci uwagę, że kelnerka ma seksowną sukienkę).

Z trudem zapamiętuję imiona nowo poznanych ludzi, daty urodzin najbliższych. Ciągła ucieczka od zaangażowania...

Obronę mgr. już przełożyłam na drugi termin. Mówię mojej terapeutce, że nie wiem co mam z tym zrobić mimo tego, że widzę co się dzieje.

Czy ktoś mi jest w stanie coś poradzić? Proszę, błagam o jakieś wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luktar, cześć.

 

Fajnie mieć wgląd w siebie. Ja myślę, że uciekanie przed rzeczywistością to cecha całej współczesnej ludzkości. Alkohol, rozrywki, ucieczka w pracę, itd. Zostaw człowieka samemu w czterech ścianach bez rozrywek, to poczuje się nieszczęśliwy, dlaczego, bo zacznie myśleć o swoim życiu.

 

Nic nie poradzę, przykładowo grałem z kolegą w grę przez dłuższy czas i humor od razu poszybował, dlatego właśnie, że wystarczająco się ogłupiłem wirtualną rzeczywistością w której zawsze dzieje się coś ciekawego. Życie codzienne tego nie zapewnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000, eskapizm podobno nie jest definiowany jako choroba (uciekanie w sport, prace, hobby) ale mi skutecznie utrudnia życie. Mam wrażenie nie osiągnę w życiu tego co sobie zamierzyłam. Ile jeszcze kursów, dupereli, zabiegów upiększających mam zrobić by wreszcie poczuć się wartościowo? Pewnie i tak to nic nie zmieni... będę uciekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×