Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niestandardowe objawy


leonidas

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś z was tak że od samego początku jest świadom że urojenia są nie prawdą. Wszędzie czytam że ludzie chorzy na schizo są przekonani do swoich urojeń ja natomiast mam takie wiksy że ludzie się ze mnie śmieją gadają o mnie ciągle że mi zagrażają ciągle jestem podejrzliwy ale wiem że to jest nie prawda w odróżnieniu do schizofreników. Lekarz mój postawił mi diagnozę zespół paranoidalny gdyż nie jest pewien czy to shiza, czy może nastawienie urojeniowe. Stąd moje pytanie czy ktoś już tak miał? Lecze się już 3 lata i nie mogę się wyleczyć jak narazie jeden lek mi pomaga ale to za mało bo jest w fazie testów i nie można zwiększyć dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leonidas, skoro jesteś świadom to pół biedy. To że masz uczucie że się śmieją to jeszcze nie schizofrenia. Jak kosmici wczepią ci chip do głowy, a z telewizora będzie otrzymywał informacje od Allaha co zrobić wy wyjść z kręgu reinkarnacji to pogadamy.

Bardziej bym obstawiał jakąś nerwicę u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe nie 3 psychiatrów u mnie zdiagnozowało urojenia także pod tym względem raczej mam je napewno chodzi mi o to czy ktoś jest świadom urojeń że są one nie prawdziwe? Tak jak napisałem może to być nastawienie urojeniowe czyli można być świadomym urojeń. Natomiast interesuję mnie to czy ktoś w schizofrenii miał tak że jest świadomy złych przekonań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy zaburzeniach osobowości są urojenia?

 

-- 16 maja 2013, 11:21 --

 

Poczytałem trochę o osobowości paranoicznej. I normalnie jak by było o mnie. Nic nie wiem o tej chorobie jak to się leczy czym neuroleptykami? Czy to jest wyleczalne? Czym to jest spowodowane ta choroba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi napisał że różnica między zespołem paranoidalnym, a osobowością paranoiczną jest taka że w zespole paranoidalnym są urojenia tego typu że obcy wywiad Cię śledzi albo że wczepiają czipy do mózgu natomiast osobowość paranoiczna ma urojenia bardziej realne czyli że dziewczyna przeszukuję twoją skrzynkę pocztową, że w tej chwili Cię zdradza itp. Czy ktoś z was ma zdiagnozowaną schizofrenie i miał lekkie urojenia bardziej przyziemne bez wielkich wymysłów typu śledzienie obcego rządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×