Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zmiana pigmentacji oka wskutek leczenia - cofnie się?


Saraj

Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś jest wiadome cokolwiek na temat powrotu koloru oczu (zmienionego na farmakologii) do pierwotnej barwy po zaprzestaniu leczenia? Trudno ocenić, czy zmiana jest głęboka, zaawansowana. W mojej opinii nie budzi wątpliwości - są ciemniejsze, mętniejsze. A winny jest środek Pernazinum, w niewielkiej dawce.. bo 50/teraz 25mg :/ Dzisiaj rzucam w cholerę, pytanie, czy charakterystyczna dla mnie przezroczystość oczu wróci. Sama na siebie jestem zla. Jak mogłam tak późno się zorientować (w trzecim tygodniu stosowania)..

 

Kiedyś stosowałam xalatan w niedługim okresie czasu (krople przeciw jaskrze), kolor stał się wyrazistrzy (ale nie mętno-buro-szary), z odłożeniem upłynęły dwa miesiące i choć producent zapewnia, że zmiana utrzymuje się trwale, w 70 (może w wyższym stopniu) procentach kolor został przywrócony.

 

Zastanawiam się, czy i tym razem tak będzie..

 

Jeśli komuś cokolwiek jest dane wiedzieć - proszę o podzielenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam kiedyś Pernazinum. Skutki uboczne u mnie to: suchość w nosie i źrenice jak główka od szpilki. Rzucilam ten lek. Ale zmiany koloru tęczówki nie zauważyłam może dlatego, że mam szare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka brała trzysetkę i nic. z tym, że ona ma oczy ciemnogranatowe, ponure, ja natomiast szklane. Powiem tak - piersi jak kamienie, zdzierże, światłowstręt, owszem, żremnice, u mnie, Rafka, rozszerzone, tycie, a niech se przybywa, ale zmiana koloru ? STOP. ;/

A rodzinka dziwi się, że moje cukierki to nie witaminka :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×