Skocz do zawartości
Nerwica.com

Takie to dziwne


krysteeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Już kiedyś tutaj pisałem, ale zamierzam znowu. Moja depresja, hmm sam nie wiem czy to do konca była depresja, w każdym razie było ze mną dosyć źle. Czasem wstawałem rano i potrafiłem patrzeć się w 1 punkt przez parę godzin, nic nie jeśc i nie pic i nie wiedziałem co się ze mna dzieje. Brałem psychotropy, ale one tylko maskują problem, a potem jest jeszcze gorzej. Postanowiłem walczyć z moim problemem i pomału wychodzę na prostą :)) Ale to takie dziwne jest. Czasem po prostu jestem już przeświadczony, że jest Ok, że już nic nie może mi zagrozić w realizacji moich planów itd. a na następny dzień mam doła i znów ten stan. Albo te zmienne nastroje. Jeździłem do psychologa byłem na 4 spotkaniach, ale zrezygnowałem, były to spotkania prywatne i jakoś żal mi było klepać kasę od rodziców, nie umiem tak. Aaa no i u mnie deprecha głównie wzięła się głównie ze stresów. Kiedy stwierdzono u mnie ZJD praktycznie przez parę miesięcy byłem non stop w stresie. Czasem był tak silny, że czułem taką suchość w ustach, problemy z widzeniem i kołatanie serca. Teraz juz jest OK, mam na to wszystko wywalone, mało się stresuję. Ale dlaczego tak jest, że czasem mam dobry dzień, że jest Ok, a kiedy indziej łapię doła i mam zmienne nastroje ?

 

PS; na przykład teraz jest w miarę dobrze. Ppd ide do baru ze znajomymi i mam chęć, ale boję się, że za godzinę lub dwie już nie będę miał ochoty wyjść wieczorem i klapa ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krysteeq, napisałeś, że podejrzewałeś u siebie depresję, ale sam do końca nie wiesz, co Ci dolegało/dolega. Myślę, że autodiagnoza nie jest dobrym pomysłem. Najlepiej, byś w tej sprawie udał się do lekarza. Twoje symptomy mogą wskazywać na różne problemy natury psychicznej, np. nerwicę czy depresję. Zmienność nastrojów może być świadectwem cyklotymii. Przez Internet nikt "nie odgadnie", co Ci jest. Do tego dochodzą objawy i dolegliwości związane z ZJD - zespołem jelita drażliwego (http://portal.abczdrowie.pl/zespol-jelita-drazliwego). Zachęcam Cię do konsultacji u psychiatry - w ramach NFZ nie musiałbyś płacić. No i warto, byś o swoich problemach i dolegliwościach porozmawiał z kimś bliskim, np. z rodzicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×