Skocz do zawartości
Nerwica.com

Białe kawalki w kale co to moze byc ?


piotrek9444

Rekomendowane odpowiedzi

*Monika*, Nie jadłem buraczków...

 

Badali mnie wkładając palec do odbytu... Fujj i ściskali po brzuchu...

Zrobili mi badania krwi i moczu które wyszły OK

 

i powiedzieli że jest ok... i żebym się nie przejmował bo takie jednorazowe plamki krwi się zdarzają...

 

-- 19 sty 2012, 17:33 --

 

"Inni, prawdopodobnie ci ze wzmożoną naturalną skłonnością, narzekają na zespół objawów powszechnie znany jako „syndrom drażliwego jelita”. Należą do niego: nudności, wymioty, biegunka, zaparcia, ból brzucha, wzdęcia, gazy i zgaga. Wielu z nich decyduje się na specjalistyczne badania, które zwykle nie wykazują żadnych nienormalności. Symptomy te wynikają po części z nadaktywności autonomicznego systemu nerwowego, który kontroluje wydzielanie wewnątrzjelitowe i jest wielce podatny na stres, w tym stres związany z odstawieniem benzodiazepin."

 

Ja jestem już na końcówce odstawiania benzo... więc może o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem są, nie mówię, że jakieś nie wiadomo jakie ilości ale są, i specjalnie własnie do badania oddalam takie fragment kalu w, ktorym bylo to coś bialego i wyszlo negatywnie;( podobno nie zawsze za 1 razem wychodzi, że ma się jakieś pasożyty, tzreba powtórzyć badanie kilka razy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem są, nie mówię, że jakieś nie wiadomo jakie ilości ale są, i specjalnie własnie do badania oddalam takie fragment kalu w, ktorym bylo to coś bialego i wyszlo negatywnie;( podobno nie zawsze za 1 razem wychodzi, że ma się jakieś pasożyty, tzreba powtórzyć badanie kilka razy...

 

warto zrobić badania w okolicach pełni Księżyca, gdyż wtedy pasożyty są najaktywniejsze i się rozmnażają. poczytaj sobie o tym: http://www.igya.pl/czynniki-chorobotworcze/pasozyty/ciekawostki-parazytologiczne/275-zestawienie-chorob-wywolywanych-przez-pasozyty.html

kilka dni przed oddaniem próbki pobrać Raphaholin, gdyż np. lamblie siedzą w woreczku żółciowym. wraz z wydzielaną żółcią pobudzi się je do przejścia do jelita.

mi pielęgniarka mówiła, że tak naprawdę to trzeba niezłych kilka razy pooddawać te próbki... najlepiej też w czasie, kiedy gorzej się czujemy, mamy np. nasiloną alergię, dolegliwości brzuszne, emocjonalne itd.

zawsze można sobie popić tak czy siak ziółka działające na pasożyty, ja aktualnie piję (oman, tymianek, mięta, tatarak i trochę piołunu). dobra jest też nalewka z czarnego orzecha, wrotycz, olej z czarnuszki. ponadto dużo kiszonek, świeżo wyciśnięty sok z marchwi, sok z kiszonej kapusty, goździki, pestki dyni (ale świeże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×